Naciśnij „Enter”, aby przejść do treści

Francuski gadżet - Citroen C4 Picasso

0

Wszystkie rodzaje pomocy elektronicznych przyjść do naszego życia, tak mocno, że jesteśmy teraz z domu nie może wyjść bez ich ze sobą. Smartfony, tablety, odtwarzacze multimedialne, „inteligentne” zegarków - to jest teraz codzienne narzędzia. Pierwsze wrażenia z tego samochodu jest właśnie taki - modny i piękny gadżet.

Projektanci udało się wdrożyć zeszłoroczny koncepcję w prawdziwym samochodzie, a inżynierowie - do niemal każdej możliwej elektroniczne „wodotryski” rzeczy. Jednak on nie wygląda pretensjonalne. Wręcz przeciwnie, low-key, ale corporate identity można prześledzić w ogóle - w każdym elemencie konstrukcji. A jeśli prekursor został zaprojektowany według stylu Pablo, nowy C4 Picasso jest daleko od kubizmu i grafiki. Linie ciało stało się gładkie i miłe oko. Eleganckie chromowane oprawy boczne okna klasyfikuje swój model niebawem-DS4, droższe wersje C4. „Slepovaty” front migracji z zeszłorocznej koncepcji praktycznie niezmienionym. Wynik był bardzo śmiały, ale jednocześnie mocny wygląd. Wygląda harmonijny i wydzielane ze strumienia. Myślę Pablo Picasso sam byłby zatwierdzony taki projektantów kursu.

Wnętrze jest również przeprojektowany. Stał się bardziej tradycyjny, choć zachował pewne cechy swojego poprzednika. Urządzenia planszowe, a dokładniej kolorowy monitor 12-calowy jest nadal dostępna nie tylko dla kierowcy. Jego centralne położenie na „desce rozdzielczej” umożliwia wszystkim pasażerom być świadomi tego, co się dzieje. Oprócz standardowych prędkości i liczby obrotów wału korbowego jest możliwe określenie systemu map nawigacji lub wybrane zdjęcia z albumu przechowywane na wewnętrznym dysku twardym. Album rozsądek jest dla mnie tajemnicą.

Tuż poniżej jest inny monitor. Jego funkcjonalność jest standardem - klimat kontrola, multimedia, nawigacja i telefon. Jest on otoczony przez kilku przycisków dotykowych. Prosty i łatwy w użyciu. System multimedialny posiada pełną gamę złącz i rozumie wszystkie formaty nagrywania. są one zainstalowane na sitroenovskoy - w dużym polu pod radioodtwarzacza.

Czytaj więcej:   test drive MINI Clubman: nastrój klubu.

Wymiary skrzynki umożliwiają podłączenie nie tylko „karty pamięci flash” lub telefon, jak również, a płytę - dużo miejsca dla nawet najbardziej skromny „nie” wymiary. A następnie Francuzi zaskoczony ustawienie Wyprzedaży box 220 woltów. można ładować urządzenia bez podłączenia do radioodtwarzacza. kierownica - to osobny „gadżet”. Stało się już tradycją, ale liczba przycisków i kół nie staje się mniejszy. Nie patrząc od kołowania może być kontrolowany prawie wszystkie funkcje multimedialne samochodu i nawet parkpilotom. Aby dowiedzieć się i zapamiętać cel każdego elementu wielofunkcyjnego devaysa potrzeba trochę czasu (minęły czasy, gdy koło zostało na fakt, że używane do skrętu i „piszczeć”).

Oddzielnie chcą mieszkać na fotele, sofy i krzesła z tabel „” Przednie fotele są bardzo wygodne, z dobrym trzymaniem bocznym, wysokim oparciem i masażera lędźwiowego. Są one wyposażone w podłokietniki składane siedzisko i poduszki prawo ma więcej miejsca na nogi, elektrycznie uruchamiany. W górnym rzędzie - trzy indywidualne fotele, z własnymi przepisami. Ale próba siedzieć na nich doprowadziły do ​​tego, że jest to raczej stołek kuchenny. Pionowe lądowanie, a podczas długich tras to będzie męczące. I jest mało prawdopodobne, aby pomóc z regulowanym oparciem i wygodnym zagłówkiem. W tym przypadku każdy z trzech miejsc, wyposażone w punkty mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX. Tylna strona przednich siedzeń również wielofunkcyjnych. Dosiadła składane stoliki z uchwytami na kubki, oświetlenie i osobistej siatki na drobiazgi. I stół pochylony w dół, co jest bardzo wygodne. Rezultat: pięć-osobowy samochód, ale będzie wygodny tylko dwa z nich.

Silnik gamma umiarkowany - 1,6 Benzyna 120 siły i o takiej samej objętości turbo napędowego 115 siły. Dwie transmisje, za - i sześciobiegową mechaniczną robota na tym samym 6-biegową. Na naszym przykładowym zestawie, modne w dzisiejszych czasach, silnik turbo diesel współpracujący z manualną skrzynią biegów. Silnik bardzo „na żywo” ze względu na niewielki otwór turbo - z tysiąca ciągnie bardzo dobrze. Na dnie i nie ciąg jest cechą praktycznie wszystkich turbodoładowanym silnikiem. PPC z jasnego biegu zwrotnym, ale trzeba podjąć wysiłek, który nie jest bardzo podobny słabszej płci. „Paczki” dość krótka i pchli targ w mieście jest bardzo często niezbędne do manipulowania gałka dźwigni zmiany biegów. Warto zauważyć, że zarówno kierownica i gałka zmiany biegów są ozdobione piękną skórą i ozdobione wstawkami z aluminium.

Czytaj więcej:   Close-up. Przetestować nowy Hyundai Elantra

Pedał sprzęgła jest dostosowana idealnie, jest miękka i dobrze poinformowany. Zawiesina jest bardziej sztywny niż w poprzedniej wersji. Ale dla ruchu miejskim jest dość wygodne. Nawet 17-calowe koła nie zakłócają łatwe do przełknięcia i szyn tramwajowych Bulyha w centralnych ulicach stolicy. Komfort akustyczny na wierzchu. Tylko niewielki huk silnika wysokoprężnego donosi, że ten „gadżet” jest jeszcze samochód. Nie przypadkowo przegap strony technicznej pojazdu i jego wydajności. Cała linia silników nie jest nowy, a zatem nie wykazują żadnych konkretnych rezultatów. W ruchu miejskim średnia natężenia przepływu diesel zwrócił na 8 litrów na 100 km, a tryb rustykalnym około 5 litrów.

Nieco później, mieliśmy okazję przetestować bardziej „zaawansowaną” wersję tego gadżetu. Wielki Picassa różni się od swojego młodszego brata dużych rozmiarów i zmodyfikowanego rufie. Rozstaw osi zwiększył się o 55 mm i całkowitej długości 169 mm, wysokość 28 mm. Wizualnie to wyglądało klasycznego minivana.

Naturalnie zmienione, a całkowita masa pojazdu, jest cięższy aż o 240 kg. Ale taka imponująca różnica w wadze spowodowana jest nie tylko wielkości, ale różnych rodzajów transmisji. Na Grande zainstalowany robota PPC. Gama silników jest całkowicie identyczny z młodszym bratem. Wnętrze ma nie różni oprócz bagażnika. Grande ma dwa fotele ukryte pod ziemią bagażnik.

Wysokiej jakości nazwać ich pasażer jest trudne, ale na krótkie wycieczki z ich komfort będzie wystarczające. Mechanizm składania jest bardzo starannie przemyślane, wszystko jest łatwe i proste. Z jednej strony, na przestrzeni koła zapasowego nie pozostało. Dla naszych dróg i kierunków tego problemu, koła z opon niskoprofilowych nie trwała długo. A najciekawsze, moim zdaniem, różnica między tymi samochodami - zachowanie na drodze. Niektóre pięć i pół centymetrów rozstaw osi zasadniczo zmieniło zachowanie samochodu. Stało się bardziej dojrzały, jak sądzę. „Short” Picasso - złośliwy dziecko, a jego najstarszy brat wielki i szanowany.

Czytaj więcej:   Volvo XC70 - prawdziwe Cross Country

On nie ma ochoty na „przyłączać” i leżał w rotacji, jest bardziej stateczny. Tak, i „Robot” nie posiadają zmianę prędkości, szczególnie w trybie automatycznym. A nawet sportowych nazwę „senkventalnaya” i przesunięcia wiosło płatki zrobić to szybciej. W tym przypadku moc silnika i zużycie paliwa nie dość istotnej zmianie. Wielki Picassa - wspaniały projekt statku. Lista opcji pozwala człowiekowi aż do najwyższego poziomu.

Połączenie skóry, monitory i multimedia pasażer, panoramiczny dach, okrągły system oceny, multizone klimat kontrola, automatyczny asystent parkowania - to tylko niewielka część bardzo obszerną listę. Citroen po raz kolejny udało się stworzyć praktyczny, ale nietrywialne samochody. Wyróżniają się z masy kolegów i wyraźnie rozpoznawalne. W naszych próbek były prawie maksymalna konfiguracja i odpowiednio dostatecznie wysoka cena. Fabryka pozwala wyposażyć samochód w kieszeni, a to sprawia, że ​​jest to bardzo kusząca oferta w tym segmencie rynku samochodowym.

Wszystkie zdjęcia z jazdy próbnej Citroen C4 Picasso

Wszystkie zdjęcia z jazdy próbnej Citroen Grand C4 Picasso

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *