Притиснете го копчето "Enter" за да го прескокнете до содржината

French gadget - Citroen C4 Picasso

0

Сите видови на електронски помагала доаѓаат во нашиот живот толку цврсто што сега сме надвор од куќата не може да излезе без земајќи ги со него. Паметни телефони, таблети, медиумски плеери, "паметни" часовници - тоа е сега секојдневни алатки. Првите впечатоци на овој автомобил е само таква - трендовски и убава gadget.

Дизајнерите успеа да спроведе минатогодишниот концепт во вистински автомобил, и инженери - да го скоро секој може да се замисли електронски "ѕвона и свирки" нешта. Сепак, тој не изгледа како претенциозен. Напротив, ниско-клуч, но на корпоративниот идентитет може да се проследи во сите - во секој елемент. И ако претходник е дизајниран во согласност со стилот на Пабло, новиот C4 Picasso е далеку од кубизмот и графика. Телото линии станува мазна и пријатен за око. Елегантен хром обликување на страничните прозорци ги класифицира своите наскоро ќе DS4 модел, поскапи верзија на C4. "Slepovaty" пред мигрирале од минатогодишниот концепт речиси непроменет. Резултатот беше многу храбар, но во исто време силна изглед. Тоа изгледа хармоничен и се излачува од потокот. Мислам дека на Пабло Пикасо и самиот би го одобрил таков курс дизајнери.

За внатрешни работи, исто така, е редизајниран. Тој стана повеќе традиционални, иако го задржа некои карактеристики на својот претходник. Одборот уреди, поточно 12-инчен монитор во боја, се уште е на располагање не само на возачот. Нејзината централна позиција на "табла" им овозможува на сите патници да бидат свесни за она што се случува. Во прилог на стандардните на брзината и бројот на вртежи на коленестото вратило тоа е можно да се изведе карта систем за навигација, или избор на фотографии од еден албум складирани на внатрешниот хард диск. албум смисла за мене е мистерија.

Само под постои друг монитор. Неговата функционалност е стандард - контрола на климата, мултимедија, навигација и телефон. Тоа е врамена со голем број на копчиња на допир. Едноставен и лесен за употреба. мултимедијалниот систем има целосен опсег на конектори и разбира сите снимање формати. тие се инсталирани на sitroenovskoy - во голема кутија под главната единица.

Читај повеќе:   Тест возење од MINI Clubman: расположение клуб.

Димензии кутија ќе ви овозможи да се поврзете не е само "флеш картичка" или телефон, како и, и плоча - многу простор за дури и најпознатите "не скромни" димензии. И тогаш францускиот изненади амбиент во ова поле за излез 220 волти. Можете да ја дополните вашиот уред без поврзување со главната единица. Воланот - тоа е посебна "gadget". Таа стана традиција, но бројот на копчиња и тркала што не стануваат сè помали. Не барате од taxiing може да се контролира речиси сите мултимедијални способности на автомобилот, па дури и parkpilotom. Да научат и се сеќавам на цел на секој елемент на мулти-devaysa треба малку време (Поминаа деновите кога тркалото е за фактот дека тоа се користи за да се превртува и "свиркање").

Исто така сакаме да се задржиме на фотељи, софи и "столици со маси". Предните седишта се многу практични, со добра латерална поддршка, висок потпирач за грб и лумбалниот масер. Тие се опремени со преклопна потпирачи за раце и право седалото има повеќе простор за нозете, електрично задвижувани. Назад ред - три одделни места, со свои прописи. Но, обидот да седат на нив доведе до идејата дека тоа е прилично кујна столче. Вертикална слетување, и за време на долги патеки тоа ќе биде досаден. И тоа е веројатно нема да помогне со потпирач и удобно потпирачи за глава. Во овој случај, секоја од трите седишта, опремени со ISOFIX приклучоци за детски седишта. На задната страна од предните седишта, исто така, мултифункционален. Таа монтирани виткање маси со држачи за чаши, осветлување и лични мрежа за мали предмети. А на масата навалена надолу, што е многу погодно. Резултатот е: пет седишта автомобил, но ќе биде полесно само две од нив.

Гама моторот скромни - 1.6 Бензин 120 сили и со турбо дизел истиот волумен 115 сили. Две преноси, исто така - и шест-брзински механички робот на истата со 6 брзини. На нашиот сет примерок, модерен денес, турбо дизел мотор во спрега со мануелен менувач. Моторни многу "во живо" со оглед на малиот турбо дупка - со илјада повлекува многу добро. На задници, а не удар е карактеристика на речиси сите турбо мотор. ППЦ со јасна пресвртна опрема, но треба да се направи обид, што не е многу слична на понежниот пол. "Пакети" прилично краток и битпазар во градот е многу често е потребно да се манипулира со копчето на менувачот. Вреди да се напомене дека и на воланот и рачката на копчето се украсени со убава кожа и украсени со inlays на алуминиум.

Читај повеќе:   одблиску. Тест на Новиот Hyundai Elantra

Куплунгот се прилагодува совршено, тоа е мека и информативни. Суспензијата е потврд од претходната верзија. Но, за градски сообраќај е сосема удобно. Дури и 17 инчни тркала не се меша со лесно да се проголта и Bulyha трамвајски шини во главните улици на главниот град. Акустичен комфор на врвот. Само мала тркалаат на дизел моторот известува дека оваа "gadget" е уште еден автомобил. Не случајно го пропушти техничката страна на возилото и неговата ефикасност. Целата линија на мотори не е ново и, според тоа, не покажуваат никакви конкретни резултати. Во градскиот сообраќај просек дизел flowrate претвори во 8 литри на 100 километри, а владата рустикален околу 5 литри.

Малку подоцна, имавме шанса да ги тестираат повеќе "напредни" верзија на овој gadget. Големиот Picassa различен од големи димензии и неговиот помлад брат и пат е изменета на Стерн. Меѓуоскиното растојание е зголемен за 55 mm, должина 169 мм, висина 28 мм. Визуелно, изгледаше како класичен мини комбе.

Секако менува и вкупната маса на возилото, тоа е потежок од колку што е 240 кг. Но, таков импресивен разлика во тежината се должи не само на големината, но на различни видови на пренос. На Grande инсталиран роботски ППЦ. Палетата на мотори е апсолутно идентични со помладиот брат. Внатрешни работи немаат различни освен за багажниот простор. Гранде има две фотелји скриени под багажникот.

Високо квалитетен патнички ги именува е тешко, но за кратки патувања од нивната удобност ќе биде доволно. преклопен механизам се смета дека во текот на многу внимателно, сè е лесно и едноставно. За една работа, за резервни простор на тркалото не е лево. За нашите патишта и правци на овој проблем, на тркала со гуми со низок профил не трае долго. И најинтересните, според мое мислење, разликата меѓу овие автомобили - однесување на патот. Околу пет и пол сантиметри меѓуоскино растојание има фундаментално се промени однесувањето на автомобилот. Таа стана позрел, претпоставувам. "Краток" Пикасо - немирна младо момче, и неговиот најстар голема и почитувана брат.

Читај повеќе:   на Volvo на XC70 - вистински крос-кантри

Тој нема желба да се "изпичам" и лежеше во ротацијата, тоа е повеќе спокоен. Да, и "робот" не поседува промена на брзина, особено во автоматски режим. Па дури и спортски името "senkventalnaya", и ливчиња лопатка промена направете го тоа побрзо. Во овој случај, моќноста на моторот и потрошувачката на гориво доволно не се промени значително. Големиот Picassa - прекрасен дизајн брод. На листата на опции ви овозможува да човек до највисоко ниво.

Комбинирана кожа, монитори и мултимедијални патници, панорамски покрив, кружни системот на правна заштита, multizone контрола на климата, автоматско паркирање придружник - е само мал дел од многу богата листа. Citroen уште еднаш успеа да создаде практични, но не-тривијални автомобили. Тие се издвојува од масата на соучениците и јасно препознатливи. Во нашиот тест примероци беа во речиси максимална конфигурација и соодветно доволно висока цена. Фабрика овозможува да им овозможат на автомобилот од џебот, и ова го прави многу примамлива понуда во овој сегмент на пазарот на автомобили го прави.

Сите фотографии од тест возење на Citroen C4 Picasso

Сите фотографии од тест возење Citroen Grand C4 Picasso

Додадете коментар

Вашата е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *