Притиснете го копчето "Enter" за да го прескокнете до содржината

Peugeot 308 - Народна тест возење на ажурирани хечбек

0

Ажурирано Peugeot 308 дојдоа до нас за тест возење. речиси веднаш по појавата во Украина. 307 и 308 претходници ужива одредена популарност меѓу украинските потрошувачи, особено жените. Сепак, во однос на дизајнот со Французите да се обложуваат неколку. Тоа е ажурирана 308 стана дури и cuter. Ајде да видиме што велат нашите читатели.

Peugeot 308, сегашната генерација е лесно редизајн на претходниот модел. Автомобилот доби нова оптика, LED светла и лесна надградба надворешните панели. Вклучување на истите компоненти, на интернет и испраќање останаа исти. Ова бензин 1.6 L 120 КС и два 1.6 литарски дизел со 92 и 115 КС соодветно. Trasmissiya прирачник со пет брзини за бензин и дизел мотор или со автоматски четири бензин.

На тест посети Peugeot 308 1.6 на активно со сет на опции.

3D поглед на салон Peugeot 308 

* За да ја видите на сликата, се движат курсорот на глувчето додека го држите левото копче.добрите

 • на оригиналниот дизајн на патничкиот простор и за внатрешни материјали
 • панорамски покрив
 • удобно седиште на возачот
 • одлична видливост

лошите страни

 • слабите моторот и менувачот
 • неразбирливо за управување со
 • медиокритет багажникот
 • затегнатоста на задното седиште

во вкупната

Некако тука се сеќаваат една фраза од шега за разликите во женски и машки логика ", така што мозокот и задник замрзна -. Но убава" Да ја парафразирам на Peugeot 308, ќе добиете нешто како: "Па што дека едвај оди и задните патници чука главата на таванот -. но убава и покривот стакло " Имам чувство дека на програмерите имаат донираше автомобили и да возат удобност за доброто на убавина.

1digor_ua Игор DinetsS контакт со: 08.06.201028 години возачко искуство 2 godaAvtomobil VW Passat Б3

 изглед

Како што се очекуваше од автомобили со светски познатиот Peugeot сите личат едни на други толку многу што понекогаш се разликуваат само во плочката од стеблото, но во исто време, и сите модели на овој бренд не се како автомобили од други автомобили. Гледајќи на 308 видите ист долг нос, големи предни светла, раскошен преглед на трупот и други подеднакво сложена, а понекогаш дури и убави, дизајн решенија, и дека на неговите колеги. Гледајќи во тоа само може да се каже дека тоа е Пежо, но моделот сепак ќе мора да ги шпионираат на багажникот, како се уште има неколку стотици големо количество, не изгледа за разлика од трите стоти. Во принцип, како Peugeot Peugeot: оригиналниот светла изглед го прави да изгледа како и другите автомобили (освен колеги Човечки) и содржи некои француски ornateness со навестување на оригиналност и убавина.

Внатрешни работи и ергономијата

Како што се очекуваше од автомобили со светски познатиот Peugeot сите можам да кажам дека на салонот во 308-м беше успешна. Не бе страшно и миризливи пластика, без униние и заштеда на секој детал. Сè што е убаво, хармонично, удобно. Не можеме да кажеме дека тоа е едноставна, но во исто време, не постои изобилство на сите ryushechek ruchechek и шарени работи. Најверојатно превладува ергономијата со одредена сума на француски украси. Еве на пример хром капак отвори: нула практичност, но убаво, а не како и секој друг, и не е особено впечатлива, бидејќи се вклопува во целокупниот дизајн. Или на екранот информации во средината на торпедо: љубезни и од помош (види температурата, моменталната радио станица, итн), но исто Стариот може успешно да се прикаже на друго место без да се прави на еден екран. Од друга страна, со помош на овој екран, тие се ефективно користење на празен простор на торпедо, и слично како удобен.

Надополнува на целиот ансамбл на материјалот на торпедо, ако сите други се прави торпедо и внатрешни елементи направени од пластика (понекогаш дури и rubberized) фигури кои нејасно личи на кожата (евтини и весели), дизајнерите Peugeot очигледно смета дека овие материјали се во согласност со своите цели и да се направи на површината на торпедо од некои материјал Селектирај шарени, па дури и дијагонално. И јас сакам да се напомене, убаво испадна. Преку овие и други ficham во врска со дизајнот на ентериер и сакам да се каже, "Се е француски јазик". Но, во принцип, торпедо и контроли за да се направи убава и оригинална. Јас лично навистина се допадна. Ергономијата на позиција за возење е одлична: се што е во место, тоа не е неопходно да влечете каде било, педали во право, таму каде да се погледне, се приспособат колона на седиштето и управувачот овозможи брзо да го изберете најдобрата позиција за мене. Би сакал да споменам седиштето на возачот, јас не разбирам што тајната, но тоа веројатно беше првиот за мене седиште со латерална поддршка, каде што повеќето поддршка воопшто не ми пречи, туку напротив е поддржана. Во принцип за седиштето пет.

Но, во секоја лажица и имаат за барел на катран. Ако седиште и сите контроли на возачот Добро тогаш, не можам да кажам доволно за на задното седиште. Седнете, не оддивнат нозете во седиштето на возачот (тоа веќе е под мојата висина), јас, за жал, не беше. Но, сите овие работи со раст го гледам во многу машини овој недостаток. Повеќе сум изненаден што седев назад одмори главата на таванот. Тука е трик што јас не го очекував. Се чини како хечбек со начините на вагон семејството станица, како и на покривот, и до крајот на директно, но јас сум целосно како што е, не може да се вклопат во висина на задното седиште. Благодарение на Александар, дознав дека причината за сето тоа беше nepodobstva vaunted стаклен покрив, имено на блендата затворање на покривот и нејзината поддршка на уредот. Дека е во право, и тие имаат одземен од мене овие неколку сантиметри, што не беше доволно што можев да седи без виткање pomestittsya задниот дел од главата. А покрив се уште е убава, но изгледите на тепање на главата во боксот апсолутно не се задоволни. Не е доволно среќен што јас дури и не се радуваше во очите на megafunktsionalnogo потпирач за раце со ниша складирање nishtyachkov и podstkannikami. Дури и не се стави во итро Проширување на задното седиште. Иако, морам да кажам, бев малку изненаден што се прошири во сооднос од 40 до 60 и присуството на ниши на задните седишта за превоз dlinomerov.

И, се разбира, дури и погледна багажникот. И без тоа, како што не семеен автомобил - односно, стеблото мора да бидат големи. Отворање тоа беше малку вознемирен: очигледно не се прифатени во посета на семејството се повлече добра половина од неговиот во Франција. И компири не носат кеси. А багажникот не премногу не: само се искачи на неколку мали кеси и гламурозна. Во принцип, премногу мали багажникот. И самата багажникот е лажат дека не е само на високо ниво, па уште и ги намали некои. Но целосната резерва и лажат среќен за неа самата целосна резерва е пријатна работа, а во нишата во случај на автомобили gazifikitsaii Balon 50 литри лесно се вклопуваат.

Мотор, менувач, погон

Во овој дел од автомобили тестот имаат сите тажни. Моторот 1.6 во врска со машина забрзува добро, sooooo бавно. Прво чекав за вклучување на третиот трансфер и патики притиснати на подот, но само автомобили ечеше, некои повеќе или помалку значајни забрзување не беше. Тогаш јас се притисне полека, надевајќи се дека тој треба да се менува брзина, но за жал, таа одлучи дека јас сум тука и се замислува голем тркач, и повторно почна да рика, а не сте префрлив. Се обидов малку да патуваат за да не се шокира автомобил се претвора во регионот од 4 илјади, но не ми се допадна колку: едвај остарените. 

Суспензија работа не е, исто така, некако импресиониран. Бие филе автомобил сигнализираше минување на секое јама, во големи јами podvestku среќно probivalo.Kakogo некои задоволство од контрола на овој автомобил никогаш не добив. Сад неколку кутија мотор надополнет нејасни и нејасни управувачот сопирачките.

Иако ... Јас не знам како да се вози на француски, но за една девојка која сака peremeschatsya во preposlednem ред со брзина од 60 km / h, без да се прави ненадејни движења, мислам дека овој мотор со пиштол би биле повеќето некои не гласно, а не брзо, како што се економски и што е најважно погодно (машина сеуште).


добрите

 • видливост ветробранското стакло и огледала, удобно дневна трансформација, интелигентни дополнителни ниши за мали багаж
 • двојна зона контрола на климата
 • Пред одличен преглед

лошите страни

 • малку замислен реакција притискање на гас. И желбата да се изгради подобар квалитет на ентериер
 • непријатности на пристап до кутија за ракавици на страната на возачот, воланот делумно ги покрива таблата со инструменти
 • кога укинување на стол потези не само нагоре и нагоре и малку напред, па кога кревање автоматски се движат поблиску до воланот
 • централната конзола не е многу удобно

во вкупната

Еден добар компактен автомобил со добра утеха, а не лош квалитет на завршна обработка. При изборот на нов автомобил, да привлече внимание.

1TatyushkaTatyana RaschukS контакт со: 06.09.200627 години возачко искуство 3 godaAvtomobil Daihatsu Материја    

изглед

Експресивната надворешност. На нашата прва средба (а потоа кратко) значајни промени во изгледот не беа виделе, Peugeot 307. Иако брат побрзаа да Galazov, издолжување фарови. Дизајн атрактивна и динамична. 

Внатрешни работи и ергономијата

Како и панорамски покрив со обоено стакло, многу добра видливост и дополнително осветлување во кабината. За жал, да се почувствува сета тежина на panoramki спречи на сонцето на отворен panoramka, многу сонцето светеше на сите страни и не вози беше смиреноста. Добар квалитет на завршувањето на материјали, но постојат звуци додека се возела, Собранието може да биде и подобро.

Најмногу од сè ми се допадна стол. Еве францускиот обмислен, удобни седишта, распределбата на товарот е точно, странична потпора работи добро на се врти. Кога возите на непријатност чувствува само на левата нога, а потоа нема доволно простор, или разбудам не беше лесно за него. Зад доволно простор за патниците и удобно седење.

Многу големи и пространи багажникот. Задоволни сме со целосна резервно тркало. Успешна трансформација на системот кабина со голем број на комбинации седење аранжман, кој исто така е угодно. Францускиот мисла во текот на ситници, со две прегради за мали предмети (затворени и отворени), а под задната полица постои уште невидливи кука, која може да се држат преградата за багаж за пристап до алатки и резервното тркало, многу лесен и лесно товарање komfortno.Dostatochno задна врата.

Мотор, менувач, погон

Димензии чувствувал добро. Гас автомобил реагира малку замислено, но генерално не е лоша реакција на моторот. Informativeness на управувачот е многу висока, на ротација на тркалото реагира добро. Системот за сопирање е многу добар, го запира автомобилот со доверба, педалата за сопирање чувствителност притисок, grippy тампони. Погледни ги во ретровизор и појавата на многу добра. На суспензијата е мека.


добрите

 • ергономијата на внатрешноста со навестување на спорт
 • одлична видливост
 • мека суспензија
 • изолација

лошите страни

 • стара 4. stupas. автоматски менувач
 • потрошувачка на гориво

во вкупната

Импресиониран внатрешни работи, удобност одговара, ергономијата "работат" на возачкото седиште, спортски седишта. Исто така, задоволен со надворешноста на уредот со карактеристиките на воведување Peugeot на ЛЕР оптика маркер светла. Но, тоа е прилично тажно во тандем мотор - менувач. Peugeot 308 е наменета за град со бавно движење во тек, се вклопуваат веројатно за женската половина од нашето општество.

1YarriYaroslav ShevchukS нас од: 2010/07/16  возачко искуство 6 letAvtomobil SEAT Toledo  

изглед

Французите се познати по своите убави автомобили и новиот Peugeot 308 ја потврдува оваа традиција. Машината е лесно препознатлив во протокот карактеристика устата ајкула предниот браник и голем лав значка на хаубата. Големи прозорци кои овозможуваат добра ориентот. Но, главниот белег на стаклен покрив овој автомобил.

Внатрешни работи и ергономијата

Отворање на вратата на возачот веднаш го привлече вниманието на спортски кожни седишта со подобри латерална поддршка, прашањето не е таму спорт класа, и такви големи седишта треба да се стави на масти плус француски јазик. На таблата со инструменти лесно да се чита од лево на десно тахометер брзинометар со хромирана бирање. Тркалезна отвори за воздух на два-band контрола на климата хармонично се вклопуваат во сулфурна торпедо. Поради големиот областа на стакло ќе се чувствувате како риба во аквариум. Се добива впечаток дека внатрешноста е поголема отколку што би се очекувало од надвор. Многу скриени вдлабнатини и полици во кабина, голем задно bardachek и ниши во пост вратата картички им овозможи на различни "мали нешта". Задоволни сме со добри бучава изолација кабина - мотор "слушнав" само на вртежомерот.

Со моите 187 см тешкотии со слетување не доживеале, иако седи на задниот дел од главата се плашеше да го привлечат вниманието на прагот на покривот. По SEAT тркала и Peugeot покажа памук пресврт неопходно е со опипливо сила која за паркирање не е погодна за лесно taxiing. На мала оддалеченост меѓу педалот за сопирачките и може на гас во еден ден да им помогнам на двете. Јас би сакал повеќе салон огледало, иако јасен преглед во задниот дел на големината на прозорецот.

Трансформацијата на францускиот салон е секогаш понапред од останатите, а потоа поделба преклопување на задните седишта и рамен подот до дното на багажникот. И потпирачи за раце со посебен заклучуваат решетки за долги предмети.

Мотор, менувач, погон

Веднаш се допадна мека, лесно да се контролира на сопирачката. Суспензијата се справува со нашите патишта. И тоа лета w / г пат - само една песна? Но, кој на француската мисла од античкиот 1,6 да достави 4-брзински автоматски менувач, лишувајќи автомобил звучници? На првата и втората брзина машина е забрзана, но тогаш се е тажно. Ментално, да оди напред - да им помогнам на палењето на педалот за да се распрснувале и татнежот на моторот во кабината, па дури и тогаш постои некоја обид да ги растера, и ако се вклучи климата? Тоа станува многу тажна. Да го направите ова, моторот треба "рачка".


добрите

 • внатрешни материјали
 • ергономијата
 • опции
 • автоматски менувач
 • цена

лошите страни

 • потрошувачка на гориво
 • динамика на ширење
 • стари структури во некои места
 • екранот на патниот компјутер
 • автоматски менувач

во вкупната

Добар завршувањето на материјали, удобно дневна, ергономијата, убедлив цена! Тоа е сите - во предност. Но, тука е нешто: по тест возење влезе во голф, и повторно да се навикнат на "папучи" - педалата 308 по првата изгледа едноставно лесен ... И прстите на воланот се чувствува токму на кожата! Кул! Патем, додека си помислив - што дел за да се стави на постоењето на панорамски покрив. Ние дури и го отвори. Еднаш. Веднаш да се исклучи - тоа е жешко! Апсолутно бескорисни скапа опција. IMHO. Добра цена. За пари - автомобилот е 100! Сите од горенаведените недостатоци на предложените функции, за да се разгледа, а дури и подготвени да ги променам моите очила. Сепак, само за дизел верзијата. Тоа е тажно дека тоа не е во прилог на автоматски менувач, или барем robot.A бензин - ви благодарам! Иако најдобрите светски признати во моторот!

1VindsorAleksey PlaksinS контакт со: 22.10.200743 година, возачко искуство 19 letAvtomobil Volkswagen Golf

 

изглед

А кој вети дека Французите ќе го направи стандард "машина"? Смешно е да се надеваме ... нереален форми и неочекувани аспекти, чудно е доволно, не се меша со општата перцепција и да придонесе за безусловно признавање. На оваа машина е тешко да се скрие во поток - тоа се издвојува. Но, ниту на неговиот сопственик не обвинуваат недостаток на вкус! Тоа не е натруфен кич Кореја! Солидна пет.

Внатрешни работи и ергономијата

Претенциозност помалку од надворешноста, но со пресврт. Љубовниците се чувствуваат табла - свод! Материјал за добра сантиметар наведнуваат под палецот. Навестување на гребнатини не е на повидок. Кожата (покрај името) на седиштата не мириса дека минус. Но, младите dermontin не смрдеа дека плус. Па барем централниот инсерти од ткаенина: не да седат во тава. Прашање издржливост остави зад сцената. Тркалото се наведува во кожата. Меѓутоа, за да се разбере ова може да се смета само главните шиење конците. Тактилни дразби се молчи ... Собранието не е лошо. Сите уредно скроена, без пукнатини и празнини. И пред тоа тешко може да се припише на недостатоците - за повеќе функции. Во принцип, ако четири, тогаш огромен плус!

Растот од претходниот тест, не е променет - исто 186. Но, да седи пред вас може слободно. Ширина, исто така, доволно - чувство на патник во горниот десен квадрант на лактот на возачот не е на сите! Слободно. На задната страна не е толку пространа што SEATO, сепак, тоа не е minivan ... простено. Со сите Гуд ергономија - корисна, не ќе мора да се водат. Практичниот прекинувач музика труп - промените јачината на звукот, иако дискови, иако на радио станица. И сето тоа без да ги тргнете рацете од воланот.

Копчињата се притиснати убаво, со проектиран сила. Праг на вратата практично нема - лактот не се вклопува. Но, постои широк и удобен мек наслон за рака на вратата и прилагодливи - меѓу седиштата. Вториот, патем, со подобрување на латерална поддршка (Се сомневам само во опрема за тестирање, благодарение на пакетот "кожата" ( "dermontin"). Седнете удобно, корекција премногу краток.

За жал, неколку педали турка во кабината како резултат мора да се преселат на наслонот на седиштето и простор за задните патници, а не толку многу. Очигледно, на функција предмети од интерес - новиот Citroen C4, овој чип е можеби уште поизразена. Мислам дека има конструктивен грешка. И зошто на екранот не функционира? Работа? Како тоа функционира? !!! Соблекува очилата - едноставно работи! Упс ... Очила за сонце со поларизирани со Peugeot 308 не се компатибилни! Централниот екран задолжен за радио, часовник, bortkomp и други не помалку корисни информации во Polaroid само не се видливи. Наместо тоа, се покажува на екранот и етикети - не! Нешто инженери не проверуваат ... Но, има благослов во себе - но во присуство на мобилен тест поларизацијата на поени! 

Без откровение. Големина на багажникот не влијае - или плус или минус - колку што се очекуваше. Лево - затворен капак hlipenkoy ниша на правото - отворени. Преклопување на задните седишта, мазна подот може да се постигне. Но, тоа ќе мора да ги тргнеме на перница. Каде што тие беа во исто време да се оди, тоа не е позната. И систем за прицврстување - не на германски јазик. Перничиња се скокне од водичот и да ги подигне на местото треба да се применуваат некои напори. Сепак, вкупниот транспорт на стока е можно! И ова е добра отворот.

Мотор, менувач, погон

Димензии не се гледа, но се чувствува интуитивно. Кои експлоатираат отворот C-класа, нема да биде погрешно. Видливоста е многу добра - пред бирото силно преплавени, бидејќи најмалку се преклопуваат. Шофершајбната висока - семафори ќе се види над главата, се возеле до него задник. Кормило истури напор, но се враќа на нула зона без страст. О, и ослободете се од една лоша навика да се одржи со два прста - најблискиот јама или заеднички ќе се објасни овој пристап не е во ред. Сите неправилности се пренесуваат на воланот најстрогите начин. Тој реагира многу нервозно. Но, со проблемот на управувачот - автомобилот доброволно влегува во ред, без навестување на уривање и без одолговлекување. Потпирањето е меко, иако гласно. Не да се каже дека во текот на дупки тресе, но телото трепет. може да се ракуваат во потокот. Но, не за ништо. Комбинација на мотор / автоматски менувач - колку повеќе slowpoke! Се додека кутија ќе се префрлат на неколку брзини надолу додека моторот ќе влезе во саканата брзина и потоа почнува автомобил, потребата да се движи или можност, како по правило, таа исчезнува. И сето тоа - во завива на моторот, значително се слуша на оверклокување. Непотребно е да се каже - машина flegmatov. Но, во тивка диск - вистинско задоволство.

Но, добро сопирачките - стоп каде што е планирано, ќе им помогнам колку што сакаше. Но, ете! .. Па, моите очила не дозволуваат ни да се погледне на bortkomp во движење! На крајот на патувањето да се провери на просечната потрошувачка ... 10,7 литри на 100 км! Сепак! И не се каже така ... И annealed на расфрлање чини апсолутно фантастично податоци за обемот на 1,6 - (!) 20 l / 100 km. 


добрите

 • внатрешност со висок квалитет
 • доволно еластичен мотор
 • добра ракување
 • тропнал суспензија

лошите страни

 • автоматски менувач
 • трансформација на грб на задното седиште
 • пред настрешница
 • централна очила дисплеј со поларизирани леќи речиси невидливи

во вкупната

Добро балансирана и удобен градски автомобил. Наместо како од не. Јас би сакал да се обиде со рачен менувач. Во автоматскиот менувач - дефинитивно јас не би го купиле. Плус збунува голем пред настрешница. 

1HolloweenSergey GolovinS контакт со: 16.06.200738 години возачко искуство 10 letAvtomobil Ford Fiesta

изглед

Многу убава, стилски, иако има некои нерамнотежа помеѓу долги предната и задната страна (отворот). Универзална изгледа избалансиран.

Внатрешни работи и ергономијата

Внатрешни удобно доволно, но тоа ми се чинеше, не многу поголема од мојата (Fiesta). Квалитетот на материјалите на прв поглед, сосема добро направени, нема специјални барања. Во споредба со истиот Корејците, како за мене, во срна е друго ниво. Со раст од 182 см (и јас прилично голема) се зад воланот - не е проблем. Удобен, комфорен (и тоа е неколку минути). friendly контроли, многу функции стави на гребло прекинувачи, но тоа е прашање на навика (две / три дена). Автоматски менувач Лост, IMHO, исто така се пресели во рака и во упатството за пренос на режимот на одбирање префрлат до не е многу лесен. Багажникот. Ништо не е извонредна, со средна големина.

Конс: тоа е практично невозможно (непотребни), без виткање на седалото назад sladyvanie; доволно ниски подот на багажниот простор (во однос на работ на коса).

Мотор, менувач, погон

Димензии доволно јасни (освен за прилагодување), доволна видливост, управливост над просекот, но не е идеален. Со автоматскиот менувач - тоа е зеленчук (мојот Fiesta со рачен менувач и 1,4 - автомобил). Тоа не помогне, дури и прирачник однесување менувачот. Гас работа (особено драматичен прилог) реагира многу полека и смислено. Поради тоа што навиката за маневрирање во струја не може да биде многу удобно. педалот на сопирачките е мека доволно да доза на сила на тоа многу внимателно. Не постои рамнотежа во работата на двете педали. Плус чудно надвиснат полицата над педали, за што се држат под постојан трансфер на ногата од педалот на педалот.


Пет центи од уредникот

Oleksiy Taranenko

prostodriver

 

 

Ажурирано 308 уникатно добар дизајн. Многу експресивен, многу препознатлив, таа го привлекува внимание каде и да постои. За време на тестот постојано мораше да одговори на прашања од заинтересираните возачи во паркинзи и бензински пумпи. Но, како по правило, сите со окото на "купи жена ми." Навистина, на машината изгледа повеќе женски. "Лавот" е пријатно од надвор и е подготвен да се молам во иднина hozyaka добри внатрешни ергономијата и да ги преземат во силен, но нежна прегратка совршено обликувана места. Но динамиката на задоволство не е подготвена на сите, otdavavaya предност за мирен движење. Chetyrehstupka стари, е модернизацијата на озлогласениот AL4, која групата PSA става на своите автомобили за многу години, во комбинација бензин 1.6 докажано да биде многу бавно и не брзајќи тандем. Релативно динамичен јавањето е можно само во упатството на владата, а потоа, со точна пресметка на маневри.

Имав можност да се вози триста километри во претходните 308-м Руски собранието во основата и механика, да има нешто да се споредуваат. Со рачен менувач автомобил е многу побрзо, но на патот на новиот модел се допаѓа најмногу, тоа е подобро да се работи неправилности и, воопшто, повеќе моќ-интензивни суспензија. Тоа е тешко да се каже она што е причината, или нешто финализиран, или претходник цврстина се должи на "подготви" за Русија. Во основата на седиштето е полесно, за мене, патем, не можеше да се подеси под грбот неа цело време беше малку премногу вертикално или премногу "преполни" назад. Но prisportivlennye места тест машина беа само парична казна. Иако голем во ширина возачи поддршка на страничните воздушни перничиња ќе биде премногу тесен.

Како резултат на тоа, новиот 308 дефинитивно заслужува да биде на го привлече вниманието на саемот половина од човештвото. По сите, убавината на која е главната предност на нови елементи, како што знаете, го спаси светот.


Peugeot 308

Peugeot 308

$ 18 ... $ 300,00 950,00 22

 опции (13) | Коментари (16)


Галерија Peugeot 308 


 

ДА периодичноста км Цена ШТО UAH. *
20000 1.609,44
40000 2.281,17
60000  1.609,44
80000  2.518,67
100000  1.609,44
120000  2.289,62

Цената на трудот пати 169,00 UAH

* Цената е само индикативни, се определи точната цена во најблиската официјален дилер на Peugeot.

Цените се изразени во UAH со вклучен ДДВ.

Автоматски систем на селекција конкуренција на AvtoMarket нуди такви опции

Т конкурент споредби ABLE 308

 Peugeot 308 5dr 1,6 на активно

 Citroen C4 1.6 (120 hp) ОД Тренд  

 Toyota Auris Хечбек 5dr 1,6 MMT Terr

 Renault Megane 1.6 (110 HP) ОД Confort 

 Форд Фокус хечбек 5dr (Facelift) 1.6 ВО Тренд +

 

  Украина би сакал да се заблагодарам на Peugeot за давање на Peugeot за тестирање 308.  Ние сме благодарни на градот око за создавање на 3D панорама кабината на Peugeot 308 .

Читај повеќе:   Peugeot 3008 - националниот тест возење мини-кросовер и MPV

Додадете коментар

Вашата е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *