Притиснете го копчето "Enter" за да го прескокнете до содржината

Полски лимузина. Маснотии и сјај

0

Јас веќе направено хемиско чистење на железо коњ, но како што напишав во оваа статија, јас, исто така купил "кадифен пластични лак." Тоа е она што тој го нарекува производите на компанијата, односно LAVR. Пред мене имаше проблем - да се ажурира за внатрешни работи пластични делови - вратите, странични прагови и предниот и задниот панел под стакло и можеби малку да се отстрани гребнатини, така што тие не се толку видливи. Сега само голем број на различни алатки, но многу од нив ја напуштат или маст дамки или флеки. Ние не треба ...

за салон

Многу патем полски салон композиции врз основа на глицерин, па дури и може да се купат во аптека и го стави на крпа и тест на пластика. Но, тој е многу леплива, па некое време сè само ќе блесне и толпата, но многу брзо се покриени со прашина. Јас го положиле на својот стар ВАЗ, патем, врз основа на тоа направено многу сунѓери за чистење чевли, и обично чевлите се правливи по неколку минути на улица.Маснотии и сјај

Всушност, јас не сакам да имам пластични кабината тлее како мачка ", на едно место." Исто така, дека тоа беше мрсна на допир, и остави на рацете на нападот. Што е потребно само да се врати на пластика во неговата оригинална ниво, добро, или на максимум блиски до него.

без маснотии

По многу денови на снег, кал, прашина и топлина, малку баласт избледени, се сврте сива и ја загуби својата атрактивна длабока црна боја.

Сепак сакам да се спомене сакав да се земе формула која ќе се бори со гребнатини, прикривање или отстранување на нив. Се разбира, ова не е намалувањето на пластика, но сега постојат полирање кои имаат толку мал ефект. Тоа е, излегува на сите одеднаш.


Зошто го зеде LAVR

продавач во продавницата ме советуваше да се евтини и што е најважно (според неговите зборови - провери) значи компании LAVR. Тоа е "кадифен полирање пластика". Вкупната цена од 140 рубли за цевка од 120 грама.

Читај повеќе:   на Opel Mokka

Што ветувања на производителот:

  • Со оглед на благородни мат
  • Пополнува гребнатини, удари, микро-пукнатини - маскирање нивните
  • Тоа не остава мрсна и леплива филм на разводите
  • Таа го заштитува пластика од стареење и исчезнува
  • Таа има отвратителен ефект, односно, ги турка прашина и нечистотија

настава

Во принцип, за тој вид на пари - како формула! Се разбира, постои голема цевка, 310 мл - 220 рубли. Но верувајте не да се земе она што, е доволно за око ова, за тоа подоцна


рачка салон

Всушност постои ништо тешко. Ако читате инструкциите, излегува дека за почеток - Чистење - дава сува - лекување.

Всушност, јас се користи за да се исчисти алатка која чисти седишта (можете да проверите на линкови на врвот). Таа вели дека тоа може ефективно да се чистат и пластични делови.

Зедов две крпи - еден за перење и една за полирање.

Чекор Еден . Ми се разбира, јас нанесуваат пластични пред околу еден месец, но во некои места, особено на прагот повторно, еден куп на нечистотија.

партал и вода

средината панелот е исто така полн со прашина, каде што стои на сопствениците. Ослободен.

Многу прашина и нечистотија

Важно е да се исуши за внатрешни работи, треба да се применуваат на сува површина.

Чекор два . Земете мека крпа (како што е напишано во упатството, патем, така што нема да остави дамки и косата), се стави на шминка и да почне триење на панелот.

партал и нашата формула

врата

Недостасуваат неколку puffs на голема површина.


ВКУПНО + ВИДЕО

Па да резимираме. За вас, јас ги собрав фотографии кои биле пред, и како што стана подоцна. Добро патувал:

  • На таблата со врата, лево мала рана може да се види и исполнет полски, како да израмнат. Се разбира, длабоко лезии се качил.

тоа беше

стана

  • Силен ефект беше на прагот, постојат гребење "извалка" позначајно

таквите прагови

обработени прагови

  • Освежи и главниот панел, но тука ефектот е помалку забележлива
Читај повеќе:   Кои се најдобрите кочница тапани леано железо или алуминиум. прочитајте ги сите

не се лекува

обработени

  • Средишниот дел исто така се ослободи од сива и да добијат некои свежина

пред почетокот на третманот

средства

Што е најважно, не постои никаде сјае делови и мрсна филм, сè е на ниво за внатрешни работи реновирање.

Во принцип, ефектот е таму, и за 120 рубли, што е повеќе од очигледна, Ви препорачувам на сите на оваа формула.

Сега гледам малку видео.

Ова завршува, мислејќи мојот напис е корисно за вас. Искрено AVTOBLOGGER.

Додадете коментар

Вашата е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *