Притиснете го копчето "Enter" за да го прескокнете до содржината

Тест возење MINI Clubman: Клуб расположение.

0

MINI автомобили секогаш се задоволни однесување на коцкање на патот, и овој лик дури засени екстравагантен изглед. Но, тука пред мене дизел вагон дали тој ќе poskuchnevshim исклучок од правилото?

Предна речиси сите MINI - браќа близнаци, со широко отворени очи и детски директен израз на лажна маска на ладилникот. Да се ​​потенцира во оваа фамилија на британско-германската tots универзална Clubman, треба да се пријде одзади. И нежно повлечете право вентил покрива - тоа се отвора без никакви дополнителни напори од страна на гас запира. А ти да не може да го допре машина и нежно се одржи под дното на пети, не постои таква опција. И MINI Clubman ќе ви се отвори на средбата назад poludvertsy како пропуштени рацете на девојката. Па, или еден дечко.

Претходно MINI Clubman, исто така се одликува замав багаж врати, но трикот не беше дури и во нив, и во poludvertse на Десниот бок, што ја олеснува донесувањето на задниот ред. Новиот високо квалитетен bummed Clubman вратите за патниците на задните ред, пријатно добредојде на вториот ред не е само флексибилен и витка, но исто така доста добро хранети пријатели.

се razdobrel MINI Clubman: во должина од колку што е 295 mm, достигнувајќи 4253 mm; меѓуоскино растојание се зголеми за 123 mm (до 2670 mm). И сето ова додаток падна на задниот ред - навистина беше многу повеќе пространа, акцијата за нозете и главата во изобилство. И на рамениците стана толку голема што тоа сега е можно да се намали далеку и три на задното седиште: ширината на машината е зголемен 1.683-1.800 mm непречено!

А што е со багажникот?

И покрај фактот дека MINI Clubman по сите основи е стилски вагон, практичност се натпреварува со конвенционални hetsbekami C-Class. Сепак, се должи на растот на телото во сите правци, места значително се зголеми не само патници, но, исто така, за багаж. Во нормална позиција на обемот на карго држете е 360 литри, 260 литри против претходно и 82 литри повеќе од три-врати MINI. И ако се свитка на задните седишта, не се 930 литри, како што беше порано, и сите од 1250 литри!

Во основа назад одмор збира во сооднос 60/40 и на полнење - се трансформира во "ски" конфигурација 40/20/40.

Но убавината на било кој автомобил со крилест амблемот не зад себе, дури и ако тоа е универзална, и на воланот. Овде можеме да видиме дека веднаш главна алатка дизајн е компас. И тие тоа го користи со љубов. Тркалезна не само кожа, но исто така и на централен елемент на табла - интегриран во голем прстен мултимедиумски систем. Тоа изгледа скромно, ако не и патетично, но логиката контрола, дури и природна русокоса е на располагање. Јас не сум "цевка" audiophile, но звукот на стандардното аудио систем победив, толку чиста, длабок и моќен звук излевањето на звучници дури и кога ќе го слушнете конвенционалните радио.

Читај повеќе:   Тест возење JAC S2: хечбек кросовер со добро тло и CVT

Луксузни "Мултимедија" од професионален систем за навигација и 8.8-инчен екран ќе чини 2.604 евра, а во основната верзија ќе мора да биде содржина тука монохроматски лента со минимална функционалност.

За разлика од својот претходник, евтини пластични стана многу помал степен на материјали се зголеми, ако не и надолу, а потоа до еден степен. И што е создадена нега секој детал! Особено исто зуи стилски работат на прекинувачи, меѓу кои почнуваат на црвено знаме на моторот. Глава?

 

А изборот на три бензински и три дизел мотор капацитет од 102 (верзија Еден) до 192 КС (Верзија на Cooper S). Отидов во просек одвратна турбо MINI Cooper D Clubman, две-литарски мотор со моќност од 150 КС Но, во случај на дизел модели не е толку возбудлив моќ како вртежен момент, и тука е веќе 330 Nm при 1.750 врт / мин.

 

MINI Clubman - maksidrayv!

Како и во минатото, како "машина" зборува јапонски кутија на Aisin, но сега не е шест и осум асистенции! Затоа, "сече", тие се во ред: прво забрзува Clubman и до 40 км / ч, вториот го прави скок на 70 km / h, а третиот завршува на 110 km / h, а четвртиот - на 140 km / h ... Тоа е да се razognatsya од место до 100 km / h за 8,6 секунди, тоа е потребно да се промени три брзини, максимална брзина 210 km / h се постигнува во шеста брзина, и седмата и осмата - чисто економски. И со економијата во MINI Cooper D Clubman е во ред: на патот, можете да одат со протокот на 4 l / 100 km (90 km / h), а по завршувањето на тестот, јас бев во можност да само 6,2 л / 100 км!

Ако го преведеме на прстенот во основата на лостот контра-стрелките на часовникот во еко режим, Ивица мултимедијални системот ќе почне да трепка зелена бранови. Избраниот режим е прикажана во прозорецот одбор компјутер на табла. Дека оваа промена?

Читај повеќе:   Тест возење на Форд Фокус: superobnovlenie?

Се намалува чувствителноста на педалот за гас, и една кутија во секоја прилика, во својот став, можноста за "скршени" gidtrotransformator. Во исто време, брзината се намалува на неактивен, заштеда на гориво, и повторно да се воспостави комуникација со тркала и треба да ги споделите со малку, но дополнително време. Интересно е тоа што толку автомобил заштедува гориво, па дури и на патеките, каде што загубата се должи на тркала е полн со губење на контрола над машината и пропадна. Но, тоа е во теорија, но во пракса, стабилизирање на системот е секогаш на штрек и да се доведе стабилна автомобил како оваа се уште треба да се обиде. Друга работа е тоа што за MINI sverhzabota грама повеќе гориво за таа цена, според мое мислење, е веќе премногу, освен ако не сте биле во пустината со минимални гориво и треба да се преживее по секоја цена.

Спорт - ова е местото каде што вистинскиот карактер се открива Klabmena! Во овој режим, "автоматски" веќе не се ресетира на неутрален, и го задржува на вртежомерот стрелка во облик, дозволувајќи им да се имплементираат сите 330 Nm (1750 врт / мин) и 150 КС (Во 4000 вртежи / мин). Никогаш не заборавајте дека дури и во Прирачникот "" на владата, "Минка" не дозволува на импулсот да пресврт на црвената зона, независно движење и нагоре и надолу во екстремни вредности. Како и да е, по 4500 врт / мин, а се намалува расфрлање динамиката на значење на пресврт во црвената зона, која започнува во 5400 врт / мин, не не.

Сепак, спортски режим повеќе релевантни песна или бензински турбо верзии Cooper S (192 КС), турбо и работниот опсег е толку тесен што оптимално се смета за нормален режим. Имаше јаз да се движи - притисне на педалата кат и подвижен вагон веднаш се упатиле кон цел како радосна шпаниел за фризби.

Нека тркала и не многу акутно (2.4 врти од бравата за да се заклучи), десната рака и да се движат тоа само доаѓа во се врти поостри од 90 степени. И што обид тоа сочни! Дури и на патот да не сакате да се спроведе MINI со една рака, па убаво да се чувствуваат во дланките на целиот автомобил. Универзална послушни и maneuverable, со задоволство zanyrivaet во се врти, покажувајќи неутрална управувачот - многу пријатно да се вози автомобил. Clubman не може како подвижен како хечбек со три врати, но го задржа својот МИНИ-карактер, толку полн со живот и да живее на начин што го знаат!

Читај повеќе:   Внимавајте, "Лада"! Првиот познаник со Ravon Nexia R3

А пријатно бонус, бидејќи кул ракување на MINI Чекам здраво за готово - зголемено ниво на удобност. Аеродинамичната бучава почнува да се манифестира во областа на огледалото само по 120 км / ч, па дури и 160 km / h се чувствува силата на 100 km / h. Во иднина, можете да додадете освен малку звучна изолација материјали во областа на лаковите на тркалата. Пријатно изненадени со дизел мотор, да се биде priernym кротки. И Најдобрата работа е дека одржувањето на богатите и мазна ракување, на Clubman стана многу поблагородна да реагираат на патот неправилности. Суспензија доволно круг поминува зглобовите или тресе велосипедисти ако влезе во боксот. Само доволно големи дупки со голема брзина предизвика MINI нервен тресење.

резиме

MINI Clubman - е одличен начин да се порасне, да остане дете во срцето. Претпоставувам дека ова не е најстариот обемист вагон, но во непрактичноста на тоа не може да се укори. И ова огнена погон на дизел верзија, јас само не се очекува, дури и со ниска потрошувачка на гориво. Ова Clubman така подигнување додека возите дека заштедите на бензинска пумпа, јас би сакал да донираат пари за бездомниците. Или засолниште за кучиња, штом тие се исто така среќни на внимание и да оди како автомобили MINI. Дури и големите и возрасни како Clubman.

политиката на цени за MINI Clubman е направена доволно - од 25 897 евра за верзијата на Едната, до 34 024 евра за моќен дизел Cooper SD. Тоа е, ако нема опции кои може да се додаде цената да се обидеш дури десет илјади евра. Тест MINI Cooper D Clubman привлече 38 800 евра и најскапата опција беше осум-брзински автоматски менувач (2.466 евра). Тоа е одлична, но вреди да се плати за тоа - да се одлучи. Јас ќе има шест-брзински "механика" организира.

MINI Clubman

Сите фотографии од тестот за MINI Clubman

Додадете коментар

Вашата е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *