Naciśnij „Enter”, aby przejść do treści

Moskwa Jesienny Liść Nissan

0

Co może być lepszego niż podróż do Moskwy na jesieni? Cokolwiek. Kapitał rosyjski, a latem nie jest najbardziej atrakcyjnym miejscem na wyjazd, a dopiero pod koniec października, a nawet jeszcze bardziej. I nie próbują rozweselić dowódca załogi senne pasażerów pierwszego lotu Kijów-Moskwa, obiecując dobrą pogodę, wierzył tylko najbardziej niedoświadczony. Wiedziałem dokładnie, co Nerezinovaya spotkać ponure niebo i przygotował listę odtwarzania w telefonie grupy „Spleen”, towarzyszący mi we wszystkich wyjazdów rosyjskich. Jedyną nadzieją na spotkanie z zabawną Nissan Liść lewo promyk nadziei na dobry dzień. Na próżno.

Od lądowania na Szeremietiewo i powrócić z powrotem do nas - bardzo przyjazny dla środowiska, pomysł na jazdę próbną wymaga. W mieście na Aeroexpress nie zmienić w pojazdach elektrycznych, z tyłu - Powrót do metrem i pociągiem. Jednak troska o środowisko tutaj i nie pachnie, spędzić cały dzień w korkach i zatrzymać się na noc w naszych planach nie są wliczone. Powinien on mieć tyle czasu, jak samochód, spojrzeć na proces ładowania, zorganizować sesję zdjęciową na Sparrow Hills, gdzie byłem w Moskwie kilkanaście razy nadal nie spadnie. Milion przypadków, a mniej się nie dzieje, dzień zapowiada się długi, ale ciekawy.

Kilka godzin później, ustawiając trójkąt ostrzegawczy przed Teatrem Taganka, podejrzewam, że nazwać to dobry test drive będzie trudne. W tym czasie musiałem wysłuchać prezentacji, aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Nissan Leaf i jego sukces na świecie i stoiska duszy w piątkowych moskiewskich korkach. Więc co napisać? Być może był to organizatorzy planują prowadzić nas w ruchu, więc naprawdę doświadczyli, jak to jest do posiadania samochodu elektrycznego w ten szalony metropolii, takich jak Moskwa. Ok, a następnie, w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie ewentualnego wypadku, i zastanowić się nad ich doświadczeń, aby zrozumieć Nissan LEAF i jego perspektyw. Rosyjski, a potem nasze.

Pytanie główne, które interesuje mnie w tej podróży - dlatego nazywano. Naprawdę się sprzedać samochód w Rosji, a tam, patrząc, i przed Ukrainą pod ręką? Zwłaszcza że Moskwa otworzyła już ponad czterdzieści stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ale nissanovtsy rozczarowany raz: infrastruktura nie jest gotowa, sprzedaż nie mówimy, a od 45 stacjach ładowania tylko cztery są szybkie, inne - banalne kolumny z rozetami, jak mamy w Bohaterów Stalingradu. Tak, i znajduje się na parking tak centrów biznesowych zakupy, gdzie te miejsca są często zmuszeni i zostawić samochód w kolumnie nie będzie działać. Nissan po prostu chciał się z nami, aby uzyskać doświadczenie korzystania z pojazdu elektrycznego w obszarach miejskich i spotkała się z najlepszym w swojej klasie.

Podstawy do niego należy uznać za „liścia” najlepszy samochód elektryczny od Nissan. Nie tylko, że był Europejski i Światowy Samochód roku, do tej pory udział samochodów elektrycznych Nissan LEAF w globalnej sprzedaży 40 {789b1360bd815957917263fcaf52e9eea522cff945b4eec567045f9ed50f753c}. Ogólnie rzecz biorąc, na świecie sprzedano ponad 83.000 tych maszyn, połowa z nich w Europie. Wśród linii całej firmie na liściu stanowi najwyższy poziom satysfakcji klienta - 93} {789b1360bd815957917263fcaf52e9eea522cff945b4eec567045f9ed50f753c właściciele są zadowoleni ze swojej maszyny. Tymczasem, pomimo znacznych ograniczeń użytkowania, w świecie rynku energii rośnie dwa razy w roku, a kawałek ciasta Nissan nikt nie będzie dać. Ograniczenia nie są tak wielkie, jak ludzie myślą. Głównym argumentem - rezerwa mocy, nie zastraszani nabywców europejskich. 80} {789b1360bd815957917263fcaf52e9eea522cff945b4eec567045f9ed50f753c są całkowicie zadowoleni z istniejącego zasobu 160 kilometrów. W przypadku dłuższych wyjazdów, oni widocznie przechowywane w garażu lub drugi samochód lub skorzystać z transportu publicznego.

Czytaj więcej:   Test-napędu Mini Countryman Nowość: od Mini - Midi

W przeciwieństwie do kolegów, którzy przybyli na tym teście, miałem bardzo bogate doświadczenie z jazdy na pojazdy elektryczne. Pierwszym był miejski Mitsubishi i MiEV, o których nawet kręciliśmy film. Drugi - ostateczna elektryczny supercar Audi R8 e-Tron, co jest dalekie od produkcji masowej. Więc wiedziałem czego się spodziewać. Ale Liść znaleźć, niż gdyby nie dziwi, lub co najmniej zainteresowany.

Przede wszystkim fakt, że w przeciwieństwie do wielu konkurentów natychmiast utworzony jako elektryczny, a nie jako wariacja na temat samochodów benzynowych. Stąd konstrukcja odróżnia ją od samochodów z silników spalinowych, a nisko położony środek ciężkości, dzięki czemu właściciele powinni czuć dobre prowadzenie i stabilność na drodze, a nie kompromis między rezerwy i przestrzeni w kabinie lub bagażniku. Przynajmniej według producenta.

Osobiste wrażenia praktycznie zbiegło się z deklarowaną przy parametrach konferencji prasowej. Podczas gdy koledzy myśleli, czy konieczne jest do jazdy w Moskwie, że bezwładnie w fotelu kierowcy i zaczął ustawienia. Co zaskakujące, ale lądowanie było znacznie niższe niż oczekiwano patrząc na zewnątrz urządzenia, a pomimo wzrostu 187 cm chciał wyciąg krzesełkowy, zwłaszcza że nad głową przechodzi swobodnie ręką. Ale nie jest to możliwe. Drugie ograniczenie - stała koło na locie, ale dla mnie to było prawie idealnie stałe, co jest rzadkością. W związku z tym pozostaje tylko nieznacznie obniżyć dzięki czemu można dostosować do lustra i wybuchnął ruchu w Moskwie. Jednak przerwa - to zbyt głośno.

Sama prezentacja była interesująca terytorium „Fiolka” fabryka konstrukcji. Raz była to fabryka, a teraz stary sklep, nie są szczególnie przebudowany wewnątrz i nie zrobić poza zajęły sklepy markowe i studia, wszystkie twórczą inteligencję. Jest tam i zasobów centrum recyklingu, zajmujących się problematyką śmieci, które osłoniętych naszą delegację na środowisko. Do opuszczenia terytorium, I natychmiast stał się w korku i 20-25 minut spędzonych na to, aby uzyskać bardziej lub mniej szerokości drogi, a następnie w trzeciej obwodnicy, gdzie nawet kilka razy, aby przełożyć sens trybie joystick Normalny Eco Drive, i pokazać Moskwę że stanie się gęsta, ale jazda na skromny strumień pozornie elektromobilchiki.

Czytaj więcej:   test drive Volvo V90 Cross Country: Szwecja All inclusive

To jego siedlisko, mały listek nie pasą tył wśród wielu zwrotnice i SUV-ów premium, i pozwala pewnie manewrować przyspieszeń, powstaje w szybkim cyklu pomimo faktu, że Moskale zachować minimalną odległość. Wygląda na to, że miasto i samochód zostały stworzone dla siebie. sam ruch nie był tak straszny, a jeśli wyszedł rano z Troyeshchyna, że ​​Moskwa nie ma nic do niespodzianka.

Maszyna zadowolony reagującego gazu i wesoły wyświetlanie procesu rozładowywania / ładowania. Przesuwając joystick z powrotem do systemu ekologicznego i delikatnie dotykając pedały, można walczyć o środowisku i zapisać wirtualnych drzew. Mówią, że nie ma nawet społeczne właścicieli sieci, w których konkurują zaocznie w najbardziej ekonomicznej jazdy. Nadal możliwe jest, aby zainstalować na swoim smartfonie aplikacji do zdalnego dostępu do komputera i wyświetlić swój status. Można uruchomić ogrzewania lub klimatyzowaną zaciszu własnego domu, gdy samochód stoi jeszcze na opłaty, a tym samym zaoszczędzić cenną energię. Jesteśmy również w czasie testu było grać odzyskiwania, aby zwiększyć rezerwę mocy, ale nie zatrzymują się w połowie obawy Moskwy (nie tak dawno był test), ale po prostu dla zabawy. Indywidualny tryb sterowania wysiłek odzysku hamulec na Nissan Liścia nie jest ospały i ogólnie maszyna spowalnia silnik, aż do dotknięcia pedału. Następnie hamulec i silnik dodaje, ale wybiegu napędów elektrycznych, a także zwykłego samochodu z silnikiem spalinowym.

Tymczasem wkradł pit stopie i ładowanie pojazdów elektrycznych na parkingu centrum handlowego. Ładowarka bary zostały ukryte w niepozornym rogu, gdzie mają minimalne szanse kuszony do konwencjonalnych maszyn. Podłączyć urządzenie wyłączyć kabel zasilający, który nie jest przeciągany i poszedł do tankowania kawę i herbatę, jak pogoda nadal kpić występy pilotów.

Kiedy nadszedł czas, aby zmienić sterowniki i przejść do Uniwersytetu Moskiewskiego, okazało się, że pojawienie się na parkingu był nasz największy błąd. Dokładnie 45 minut na boisko jechać 200 metrów na bocznej ulicy i skręcić w lewo na szosę Miłośników. Praktycznie martwy rury w jednym kierunku, lekki ruch skrzyżowanie blokujący oraz sterowniki fazy 10-15 sekund - doskonałe połączenie. Ale można było bez problemu wejść i wyjść z samochodu, aby zrobić kilka ujęć w ruchu miejskim. Wreszcie wybuchnąć ruchu Rzuciliśmy na trasie, ale skończyło się na samym placu Taganka. Prawie obliczania wymiarów kolega priter Hyundai Solaris, i niemal w tej samej chwili zza chmur wreszcie wyszło słońce, najwyraźniej po prostu śmiać się z nas. Do tej pory Nissan Liść, nasze spotkanie było, choć krótki, ale ciekawy.

Czytaj więcej:   Test Drive Kia Rio: musujące cena 357,1 tysięcy hrywien..

Nic dziwnego, że to piękne miasto pojazd elektryczny zdobył popularność. W Norwegii, który poważnie zajął się elektryfikacji transportu osobistego, nawet trzymając dłoń wszystkich sprzedanych samochodów (tracąc tylko przez miesiąc, we wrześniu, na rynku pojawił się na Tesla Model S). Gdybym chciał kupić samochód elektryczny Nissan Leaf - doskonały wybór. rezerwa mocy jest wystarczający, tak że nawet w zimie nie martw się, nie będzie wystarczające, aby powrócić do domu, na zewnątrz dość rozpoznawalny (w Moskwie więcej niż raz lub dwa razy w ruch spadł okien sąsiednich samochodów i usłyszał pytania o cenę, przebieg, początek sprzedaży w Rosji), a wnętrze - miłe i przestronne, nawet na tylnym siedzeniu byłem stosunkowo wygodny do poruszania się po mieście. I tułowia, w przeciwieństwie do samego Mitsubishi i MiEV jest naprawdę istnieje.

Ale jeśli infrastruktura Moskwy jest w powijakach, mamy nie ma w zasadzie. W obecności prywatnym domu lub garażu w odległości spaceru do kwestii ładowania jest rozwiązany bez problemów, ale mieszkańcy budynków mieszkalnych, z wyjątkiem przesuwania okna problemu nie można rozwiązać w inny sposób. DTEK firma, która dwa lata temu kupił trzy pojazdy elektryczne na własny użytek w tej chwili razem ze specjalistami „Nico” uczy doświadczenie eksploatacji maszyn w firmie, aby podjąć decyzję o planach na przyszłość. W każdym razie, jeśli pewne pozytywne kroki w celu rozwoju infrastruktury i zostaną podjęte, to nie jest to kwestia lat, a nie dwa.

Do tej pory tylko życzyć powodzenia Nissana w sprzedaży elektryczny Nissan LEAF i wierzę, że technologia jest produkcja baterii dokona krok naprzód, który spowoduje zmniejszenie kosztów zakupu takiej maszyny porównywalnej do konwencjonalnego benzynowym Hatch. W międzyczasie, nawet perspektywa „wkładu” pełnego baku mniej niż dolara nie można uzasadnić zakup elektrycznego miasta za 33 tysięcy dolarów w większości (około 270 tysięcy hrywien). Przyszłość jest gdzieś blisko, ale nie u nas.

ciekawostki

  • Producent zapewnia, że ​​pojemność baterii w ciągu pięciu lat spadnie nie więcej niż 20} {789b1360bd815957917263fcaf52e9eea522cff945b4eec567045f9ed50f753c
  • Akumulator Nissan liścia użyte nie okrągłych i płaskich elementów, zdolność, która z jednej jednostki w oparciu o objętość dwukrotnie.
  • Z prędkością do 30 km / h samochód generuje sztuczny „wózek” dźwięk ostrzegający pieszym siebie (może być wyłączone).
  • Dla Nissan Liść musiał opracować nowe silniki napędu wycieraczek, jak zwykle były zbyt głośno w tle ogólnej ciszy elektryczny.
  • Teraz w konferencji Stanów Zjednoczonych odbywa Advanced Energy Solutions, która skupia przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Jak donosi przez uczestników, interesujących osiągnięć w produkcji baterii tam. Ale z laboratorium do przenośnika co najmniej pięciu lat. Więc oczekiwać, że postęp nastąpi to nie jest konieczne w najbliższych latach.

Wszystkie zdjęcia z jazdy próbnej Nissan LEAF w Moskwie

Zdjęcie Autoua.net i Nissan

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *