Naciśnij „Enter”, aby przejść do treści

Zapobieganie klimatyzatora

0

Pytanie od czytelnika:

" Witam! Proszę nam powiedzieć, w jaki sposób są zgodne z wymogami w zakresie korzystania z klimatyzacji przynajmniej raz w miesiącu (na jego długiej i bezawaryjnej pracy), z zastrzeżeniem, że jest mróz na samochodach nie jest wliczone w cenę? "

Ciekawe pytanie, dzisiejszy artykuł będzie wymienić - zapobieganie odżywka ...

Zapobieganie klimatyzatora

Zapobieganie klimatyzatora

Klimatyzacja w samochodzie rzeczy jak mówią kapryśna, jej pilnować. Jeżeli samochód masz nową usługę, która zostanie przeprowadzone przez urzędowego stacji paliw. Zobacz przetestować system, etc. Ogólnie rzecz biorąc, system klimatyzacji samochodu musi koniecznie wyglądać po każdej zimie. Zima minęła, pojechaliśmy do sprzedawcy lub do stacji innej marki (bez gwarancji) przetestowany system przed latem i jechać bezpiecznie.

Dlaczego po zimie zadzwonić do diagnostyki klimatyzacji?

To będzie zapobieganie klimatyzatora. Jak wspomniano powyżej, to urządzenie jest bardzo Moody, system ma kilka przewodów, pierścienie łączące kondycjonujących chłodnicę i do silnika (parownika), do którego dodaje się olej. Chodzi o to, że nawet nowy samochód ciśnienie w układzie klimatyzacji może być nieznacznie spadać w okresie zimowym.

luki

luki

Luki, zdjęcie 2

Luki, zdjęcie 2

Jeżeli prowadzisz samochód z klimatyzacją w pierwszym roku, a następnie można nawet nie zauważyć, to będzie nieco gorsza niż mróz. Ale jeśli nie zatrzymał się, aby zapobiec 2 lub 3 sezony, ciśnienie może znacznie spaść, nawet w systemie nienaruszonym. I może spaść tak, że klimatyzacja w samochodzie nie włącza się. nie może zostać uwzględniony z powodu swojego systemu ochrony, system widzi, że ciśnienie w układzie jest niewystarczająca i dlatego nie jest wliczony w cenę. Wszystko jest proste, to jest konieczne, aby doprowadzić ciśnienie w instalacji do pożądanego poziomu, a następnie klimatyzator zostanie włączony. To prawda, miałem na moim Ford Fusion.

Czytaj więcej:   różnych opon na tej samej osi

Dlaczego C Ciśnienie spada w zimie?

Od różnicy temperatur. Fakt, że system ma nie w pełni metalowe rury, gdzie mają uszczelki gumowe, tych miejsc trochę, ale są one najbardziej narażone. Od niskiej temperatury gumy nie może być znacząco skompresowany, to w układzie ciekłego (Freon czynnika chłodniczego), który jest pod ciśnieniem, może się nieznacznie uniknąć przez takie elementy dystansowe. Jest to normalne, jak mówią sami producenci, dopuszczalny poziom spadku ciśnienia w systemie jest zawsze obecny. Wszelkie stacja specjalistyczna będzie przywrócić ciśnienie na kilka minut, a oni mają dane na temat klimatyzatora i materiału do systemu. Pamiętaj, że ciśnienie w różnych systemach, więc najlepiej jest zadzwonić w specjalistycznej (dla danej marki) stacji.

Kolejnym ważnym krokiem w zapobieganiu emisji - jest czystość chłodnicy. Chłodnica odżywka zazwyczaj znajduje się w pobliżu kaloryfera pojazdu, i jest oczywiste, że w miarę upływu czasu staje się zatkany brudem, kurzem, puch (na przykład - w lipcu topola), etc., powinny być oczyszczone.

Dwa blisko grzejnika

Dwa blisko grzejnika

widok z góry

widok z góry

W przeciwnym razie klimatyzator nie będzie na tyle dobrze, aby schłodzić przedziału pasażerskiego, a ty stojak mózgu. Wystarczy przejść do myjni samochodowej, w razie potrzeby zdjąć przednią kratę chłodnicy i czyste pranie odżywka. Widzimy wiele :)Gdy umyłem jego Ford Fusion nie myślę, że jest tak wiele brudu.

Również zapobieganie odżywka powinna zawierać poziom oleju zgodności i jego terminowe wymiany. Należy zauważyć, że olej powinien być zmieniany rzadko, bo klimatyzacja jest tylko w okresie letnim, mają również żadnego kontaktu ze składnikami ropy naftowej, które mają bardzo wysoką temperaturę, jak silnik, na przykład. Dlatego olej zmienia się co kilka lat, zazwyczaj (5 - 7), najważniejsze, że olej jest, ale jeśli nie, to może stracić swoją sprężarkę, to po prostu się nie powiedzie. Również olej lepiej nie „barszcz”, olej powinien być tak samo jak określono w zbiorniku pojazdu lub instrukcji. Jeśli dodać do zbiornika oleju sprężarki, musi być dokładnie taka sama marka, tym pamiętać. Zazwyczaj gatunek wskazany w instrukcji pojazdu. Teraz pomówmy o pracy w okresie zimowym.

Czytaj więcej:   Peugeot 208 | 2012

Klimatyzacja w samochodzie w zimie

Jak słusznie zauważył, wiele pojazdów w klimatyzację zimą nie jest włączony. Mimo, że to, co napisałem powyżej, system dziąseł i tak dąb, i daje większą presję, wówczas płyn chłodzący jest dwukrotnie pójdzie szybciej. TAK i Freon ciśnienie znacznie maleje. A jaka jest potrzeba to klimatyzacja w zimie? Na ulicy i tak „Dubakov”. Jednak włączenie zimie jest nadal konieczne. Jest to dla prewencji. Urządzenie, jak to było w martwym stanie, sprężarka nie działa, olej i płyn chłodzący nie jest uruchomiony w systemie, to nie jest dobre, sprężarka może zardzewieć i niektóre szczegóły, ale nie jest to „gud”. Dlatego do pracy w zimie i jak podana przez producenta wystarcza raz na 1,5 - 2 miesiące, to okazuje się, zimą i wczesną wiosną 2 - 3 razy klimatyzator służył dłużej. Ale włączyć klimatyzator jeśli zewnątrz - 25, a on nie jest już aktywowany, gdy - 5? Tutaj, podobnie jak to się mówi, trzeba zrozumiały. Trzeba prowadzić samochód w ciepłym polu, albo parking - parking. Takie duże miasta można łatwo znaleźć pojazd musi rozgrzać się co najmniej pół dnia, a następnie włączyć klimatyzator i uruchomić ją na około 20 - 30 minut, w czasie których system jest dobrze pozbyć się oleju i płynu chłodzącego. Tylko w ten sposób, a nie jak można go włączyć.

Poniższe porady i system będzie mógł was dłużej. Na to wszystko znajdziesz w naszym Autoblog.

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *