Shtypni "Enter" për të kaloni tek përmbajtja

French vegël - Citroen C4 Picasso

0

Të gjitha llojet e ndihmave elektronike të vijnë në jetën tonë në mënyrë fort se ne jemi tashmë të dalë nga shtëpia nuk mund të dalë pa marrë ato me vete. Smartphones, tableta, media players, "zgjuar" watches - tani është mjete të përditshme. Përshtypjet e para të kësaj makine është vetëm e tillë - një vegël e modës dhe të bukur.

Designers arritur të zbatojë konceptin e vitit të kaluar në një makinë të vërtetë, dhe inxhinierë - të stuff atë pothuajse çdo imagjinueshëm elektronike "këmbanat dhe bilbilave". Megjithatë, ai nuk duket si një pretendime. Përkundrazi, të ulët-kyç, por identiteti i korporatës mund të gjurmohen në të gjitha - në çdo element të projektimit. Dhe në qoftë se pararendës është projektuar sipas stilit të Pablo, i ri C4 Picasso është larg nga kubizëm dhe grafika. linjat e trupit u bë i qetë dhe i kënaqshëm sy. chrome Elegant inkuadrim dritaret anësore klasifikon shpejt-të-DS4 modelin e saj, versionin më të shtrenjtë të C4. "Slepovaty" front ka emigruar nga koncepti i vitit të kaluar praktikisht i pandryshuar. Rezultati ishte një shumë e guximshme, por në të njëjtën kohë një vështrim të fortë. Ajo duket harmonike dhe excreted nga lumë. Unë mendoj se e Pablo Picasso vetë do të kishte miratuar tillë një designers kurs.

Brendshme është redesigned gjithashtu. Ai u bë më tradicionale, edhe pse mbajti disa karakteristika të paraardhësit të tij. pajisjet e bordit, më saktësisht 12-inch color Monitor, është ende në dispozicion jo vetëm për shoferin. Pozita e saj qendrore në "pult" lejon të gjithë pasagjerët të jetë i vetëdijshëm për atë që po ndodh. Përveç standardit të shpejtësisë dhe numrin e revolucioneve të bosht me gunga është e mundur të nxjerrin një sistem harta navigacion, ose një përzgjedhje e fotografive nga nje album ruajtur në disk të brendshëm të vështirë. album kuptim për mua është një mister.

Vetëm më poshtë ka një tjetër monitor. funksionalitetin e saj është standarde - kontrollin e klimës, multimedia, navigacion dhe telefonike. Ajo është përshtatur nga një numër i touch buttons. Thjeshtë dhe e lehtë për t'u përdorur. Sistemi multimedia ka një gamë të plotë të lidhësit dhe kupton të gjitha formatet e regjistrimit. ata janë të instaluar në sitroenovskoy - në një kuti të madhe nën njësi kokë.

Lexo më shumë:   Test përzënë MINI anëtar klubi: humor Club.

Përmasat kuti ju lejon të lidheni jo vetëm një "kartë flash" ose një telefon, si edhe, dhe pjatë - mjaft hapësirë ​​edhe për shumicën e dimensioneve të "jo modeste". Dhe pastaj francezët habitur vendosjen në këtë kuti prizë 220 volt. Ju mund të kundërsulm pajisjen tuaj pa lidh me njësinë kokë. timon - kjo është një "vegël" e veçantë. Ajo ka bërë një traditë, por numri i butonave dhe rrota kjo nuk do të bëhen më të vogla. Jo duke kërkuar deri nga taxiing mund të kontrollohet pothuajse të gjitha aftësitë multimedia të makinës dhe madje edhe parkpilotom. Për të mësuar dhe mos harroni qëllimin e secilit element të multi-devaysa nevojë për disa kohë (Gone janë ditët kur rrota ka qenë për faktin se ajo përdoret për të prerë dhe "beeping").

Më vete dua të ndalem në kolltuqe, sofas dhe "karrige me tavolina." Vendet e para janë shumë të përshtatshëm, me mbështetje të mirë lateral, mbështetëse të lartë dhe massager mesit. Ato janë të pajisura me armrests kanate dhe jastëk vend të drejtë ka më shumë legroom, actuated elektrike. Back row - tre vende individuale, me rregulloret e tyre. Por përpjekja për t'u ulur mbi to çoi në idenë se ajo është më tepër një stol kuzhinë. ulje vertikale, dhe gjatë shkon gjatë ajo do të jetë i mundimshëm. Dhe kjo nuk ka gjasa për të ndihmuar me mbështetëse të rregullueshme dhe headrest rehatshme. Në këtë rast, secili prej të tre vendeve, të pajisur me anchorages ISOFIX për vende të fëmijës. Ana e pasme e vendet e para edhe multifunksionale. Ajo montuar tavolina me mbajtësit filxhan, ndriçimit dhe neto personale për sende të vogla kanate. Dhe tabela tilted në rënie, e cila është shumë i përshtatshëm. Rezultati: makina pesë-vendësh, por do të jetë i përshtatshëm vetëm dy prej tyre.

Gamma motor modest - 1.6 Gasoline 120 forcat dhe me të njëjtin vëllim turbo dizel 115 forca. Dy transmetimet, shumë - dhe një gjashtë-speed robot mekanik në të njëjtin 6-shpejtësi. Në grup tonë kampion, në modë në ditët e sotme, motor turbo diesel çiftëzohet me një gearbox manual. Motor shumë të "live" duke pasur parasysh vrimë të vogël turbo - me një mijë tërheq shumë mirë. On fundeve dhe nuk fut është karakteristikë e motorit pothuajse të gjitha turbocharged. PPC me një veshje të qartë kthese, por ju duhet të bëni një përpjekje, e cila nuk është shumë si seksit të dobët. "Parcelat" mjaft të shkurtër dhe pazar gjerash të lira në qytet është shumë shpesh e nevojshme për të manipuluar çelës gear. Vlen të përmendet se edhe timon dhe gearshift çelës janë të zbukuruar me lëkurë të bukur dhe të zbukuruar me inlays e aluminit.

Lexo më shumë:   Close-up. Test Hyundai Elantra Re

Pedale tufë është e rregulluar në mënyrë të përkryer, ajo është e butë dhe informative. Suspensioni është më e ngurtë se versionin e mëparshëm. Por, për trafikun urban është mjaft e rehatshme. Edhe 17 rrota inç nuk do të ndërhyjë me të lehtë në gëlltitje dhe Bulyha binarët e tramvajit në rrugët qendrore të kryeqytetit. rehati akustike në krye. Vetëm një gjëmim të lehtë të motorit dizel raporton se kjo "vegël" është ende një makinë. Unë nuk do të humbasë aksidentalisht anën teknike të automjetit dhe efikasitetin e saj. Të gjithë linjën e motorëve nuk është e re dhe, rrjedhimisht, nuk tregojnë ndonjë rezultat të veçantë. Në trafikun e qytetit Mesatarisht flowrate naftë u kthye në 8 litra në 100 km, dhe mënyrën fshatar rreth 5 litra.

Pak më vonë, ne kishim një shans për të provuar një version më të "avancuar" të këtij vegël. Grand Picassa ndryshme nga përmasa të mëdha vëllain e vogël dhe të ashpër të modifikuar. Wheelbase është rritur me 55 mm, Gjatësia totale 169 mm, lartësi 28 mm. Vizualisht, ajo dukej si një mikrobus klasik.

Natyrisht ndryshuar dhe masa e përgjithshme të automjetit, ajo është më e rëndë nga sa më shumë 240 kg. Por, një ndryshim i tillë mbresëlënëse në peshë është për shkak të jo vetëm nga madhësia, por lloje të ndryshme të transmetimeve. Në Grande instaluar PPC robotik. Gama e motorëve është absolutisht identike me vëllain e vogël. Brendshme nuk kanë të ndryshme me përjashtim të bagazhit. Grande ka dy kolltuqe fshehura trungu nëntokësore.

High-grade pasagjerëve emrin e tyre është e vështirë, por për udhëtime të shkurtra e komoditetin e tyre do të jetë e mjaftueshme. Mekanizmi palosshme është menduar gjatë me shumë kujdes, çdo gjë është e lehtë dhe e thjeshtë. Për një gjë, për hapësirën rezervë timon nuk është lënë. Për rrugët dhe drejtimet e këtij problemi tona, rrotat me goma të profilit të ulët nuk zgjati shumë. Dhe më interesante, sipas mendimit tim, dallimi në mes të këtyre makinave - sjellja në rrugë. Disa centimetra pesë e gjysmë në wheelbase ka ndryshuar rrënjësisht sjelljen e makinës. Ajo ka bërë më të pjekur, unë mendoj. "Short" Picasso - një fëmijë djallëzuar, dhe vëllai i tij i madh i madh dhe i respektuar.

Lexo më shumë:   Volvo XC70 të - një Cross Country vërtetë

Ai nuk ka dëshirë për të "kalit" dhe vë në rrotullim, ai është më i qetë. Po, dhe "robot" nuk posedon ndryshimin me shpejtësi, veçanërisht në mënyrë automatike. Dhe madje edhe sportive emrin "senkventalnaya", dhe vozis ndryshim petals të bëjë atë më të shpejtë. Në këtë rast, fuqia e motorit dhe konsumin e karburantit të mjaftueshme nuk ka ndryshuar në mënyrë të konsiderueshme. Grand Picassa - një pritje madhështore dizajn dalje në det anije. Lista e opsioneve ju lejon të njeriut deri në nivelin më të lartë.

lëkurës kombinim, monitoron dhe multimedia pasagjerëve, kulmi panoramik, sistemi rrethore shqyrtimi, kontrolli multizone klimës, mjek automatike parking - është vetëm një pjesë e vogël e një liste shumë të gjerë. Citroen ka arritur edhe një herë për të krijuar një makina praktike por jo-parëndësishëm. Ata dal nga masa e shokëve të klasës dhe në mënyrë të qartë të njohur. Në mostrave tonë test ishin gati konfigurimi maksimal dhe në përputhje me një çmim mjaft të lartë. Fabrika ju lejon për të pajisur makinën e xhepin e tij, dhe kjo e bën atë një ofertë shumë joshëse në këtë segment të tregut të makinave.

Te gjitha fotot nga test drive Citroen C4 Picasso

Te gjitha fotot nga test drive Citroen Grand C4 Picasso

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *