Shtypni "Enter" për të kaloni tek përmbajtja

Moska Autumn Nissan Leaf

0

Çfarë mund të jetë më mirë se një udhëtim në Moskë në vjeshtë? Çfarëdo. Kryeqytetin rus dhe në verë nuk është vendi më tërheqës për udhëtim, dhe vetëm në fund të tetorit, dhe edhe më shumë. Dhe nuk do të përpiqet për të pirë e të ngrënë deri komandantit të ekuipazhit pasagjerët përgjumur e fluturimit të parë Kiev-Moskë, duke premtuar mot të mirë, ai besonte vetëm më të papërvojë. Unë e dija saktësisht se çfarë Nerezinovaya takohen qiell të zymtë, dhe ka përgatitur një listë dëgjimi në telefonin tuaj grupit "shpretkë", shoqëron mua në të gjitha udhëtimet ruse. Vetmja shpresë për një takim me një Nissan fletë zbavitës lënë një rreze shprese në një ditë të mirë. Më kot.

Nga ulje në Sheremetievo dhe për t'u kthyer përsëri tek ne - shumë miqësore me mjedisin, ideja e një test drive kërkon. Në qytetin në Aeroexpress, ka për të ndryshuar për automjetet elektrike, prapa - përsëri në metro dhe tren. Megjithatë, shqetësimi për mjedisin këtu dhe nuk ka erë, shpenzojnë tërë ditën në bllokime të trafikut dhe të qëndrojnë natën në planet tona nuk janë përfshirë. Ajo duhet të jepet sa më shumë kohë me makinë, shikoni në procesin e akuzuar, të organizojmë një seancë foto për Sparrow Hills, ku unë isha në Moskë një duzinë herë ende nuk bien. Milion raste, dhe më pak nuk do të ndodhë, dita premton të jetë një kohë të gjatë, por interesante.

Disa orë më vonë, duke vendosur trekendeshin paralajmerues para Teatrit Taganka, unë dyshoj se për të thirrur këtë një makinë të mirë testi do të jetë i vështirë. Deri në kohën që unë kam për të dëgjuar prezantimit, për të mësuar shumë gjëra interesante në lidhje me Leaf Nissan dhe suksesin e saj në botë dhe qëndrimin e shpirtit në bllokime të trafikut në Moskë së premtes. Pra, çfarë për të shkruar? Ndoshta kjo ishte organizatorët planifikojnë të na përzënë në trafik, kështu që ne me të vërtetë kemi përjetuar çfarë është si të vet një makinë elektrike në këtë metropol të çmendur si Moska. Ok, atëherë, në pritje të zgjidhjes së një aksidenti të mundshëm, dhe të reflektojnë mbi përvojën e tyre, për të kuptuar Leaf Nissan dhe perspektivat e saj. Russian parë dhe pastaj e jona.

Pyetja kryesore që interesuar mua në këtë udhëtim - pse ne u thirrën. vijnë me të vërtetë për të shitur makinën në Rusi, dhe atje, ndezur, dhe para se të Ukrainës në dorë? Sidomos se Moska ka hapur tashmë më shumë se dyzet e stacioneve të akuzuar për automjetet elektrike. Por nissanovtsy zhgënjyer një herë: infrastruktura nuk është e gatshme, shitjet nuk janë duke folur, dhe nga 45 stacionet e akuzuar vetëm katër janë të shpejtë, të tjerët - kolona banale me rozeta, siç kemi në Heronjve të Stalingradit. Po, dhe e vendosur në parkim Po qendrat e biznesit shopping, ku këto vende janë shpesh një të detyruar dhe të lënë makinën në kolonën e nuk do të funksionojë. Nissan vetëm na kërkuar për të marrë përvojën e përdorimit të një makinë elektrike në zonat urbane dhe u takua me të mirë-në-klasë.

Bazat për atë që do të konsiderohet si një "fletë" makina më e mirë elektrike nga Nissan është. Jo vetëm se, ai ishte i makinave evropiane dhe botërore të vitit, deri më sot, pjesa e makinave Nissan Leaf elektrike në shitjet globale të 40 {789b1360bd815957917263fcaf52e9eea522cff945b4eec567045f9ed50f753c}. Në përgjithësi, bota shitur më shumë se 83.000 të këtyre makinave, gjysma e tyre në Evropë. Në mesin e vijës kompanisë të gjerë në Leaf është përgjegjëse për nivelin më të lartë të kënaqësisë së klientit - 93 {789b1360bd815957917263fcaf52e9eea522cff945b4eec567045f9ed50f753c} pronarët janë të kënaqur me makinë e tyre. Ndërkohë, pavarësisht kufizimeve të rëndësishme të përdorimit, në botën e tregut elektrik është në rritje dy herë në vit, dhe një copë tortë Nissan askush nuk do të japë. Kufizimet nuk janë aq të mëdha sa mendojnë njerëzit. Argumenti kryesor - rezerva të energjisë, jo të frikësuar blerësit evropiane. 80 {789b1360bd815957917263fcaf52e9eea522cff945b4eec567045f9ed50f753c} janë plotësisht të kënaqur me stokun ekzistues prej 160 kilometrash. Për udhëtime të gjata, ata me sa duket mbajtur në një garazh apo një makinë të dytë, ose të përdorin transportin publik.

Lexo më shumë:   Test-makinë Mini Countryman re: nga Mini - në Midi

Ndryshe nga kolegët që arritën në këtë provë, kam pasur një përvojë shumë të pasur e makinës në automjetet elektrike. I pari ishte qyteti Mitsubishi i-MiEV, për të cilën ne edhe qëlloi videon. E dyta - super fundit elektrik Audi R8 E-Tron, e cila është larg nga të prodhimit në masë. Kështu që unë e dinte se çfarë të presin. Por Leaf gjetur se në qoftë se nuk të papritur, ose të paktën të interesuar.

Para së gjithash faktit të se, ndryshe nga shumë konkurrentëve të krijuar menjëherë si një elektrik, sesa si një variacion mbi temën e makinave benzinë. Prandaj, dizajni përcakton se pavarësisht nga makina me motorë me djegie të brendshme, si dhe një qendër të ulët e gravitetit, në sajë të cilën pronarët duhet të ndihen trajtim të mirë dhe stabilitet në rrugë, dhe nuk ka kompromis në mes të rezervës dhe hapësirës kabinës ose boot. Të paktën, sipas prodhuesit.

Përshtypjet personale praktikisht përkoi me deklaruar në një parametrat konferencë për shtyp. Ndërsa kolegët u menduar, nëse është e nevojshme për të përzënë në Moskë, kam ra në vendin e shoferit dhe filloi parametrat. Çuditërisht, por ulje ishte shumë më e ulët se sa pritej duke kërkuar në pjesën e jashtme të makinës, dhe pavarësisht nga rritja e 187 cm kërkuar një ashensor karrige, veçanërisht që mbi kokë kalon lirisht dore. Por kjo nuk është e mundur. Një kufizim i dytë - fikse rrota në fluturim, por për mua kjo ishte fiksuar pothuajse të përkryer, e cila është e rrallë. Prandaj, ajo mbetet vetëm pak më e ulët se në mënyrë që ju mund të përshtateni pasqyrë dhe shpërtheu në një trafik të Moskës. Megjithatë, break - kjo shumë me zë të lartë.

Prezantimi vetë ishte territor interesante "Vial" Design Factory. Pasi ajo ishte një fabrikë, dhe tani dyqan të vjetër, nuk janë rimodeluar veçanërisht brenda dhe nuk e ka bërë atë jashtë zënë dyqane projektuesi dhe studio, të gjithë inteligjencën krijuese. A ka dhe qendra riciklimi burimeve, që kanë të bëjnë me problemet e mbeturinave, të cilat strehuar delegacionin tonë mjedisore. Për të lënë territorin, unë u bë një çast në një bllokim trafiku dhe 20-25 minuta shpenzuar në të për të marrë një rrugë pak a shumë të gjerë, dhe pastaj në Unaza e Tretë, ku edhe nja dy herë për të përkthyer kuptimin e mode levë në normale Eco Drive dhe të tregojnë Moskën se i aftë në një dendur, por duke hipur në një rrjedhë modest e në dukje elektromobilchiki.

Lexo më shumë:   Test makinë Volvo V90 Cross Shteti: Suedi All inclusive

Ky është habitati i tij, fletë pak nuk kullosin pasme në mesin e shumë crossovers premium dhe SUVs, dhe ju lejon të besim të manovruar accelerations, duke u ndërtuar në një seri të shpejtë pavarësisht nga fakti se Muscovites mbajnë një distancë minimale. Duket se qyteti dhe makina janë bërë për njëri-tjetrin. trafiku në vetvete nuk ishte aq e frikshme dhe në qoftë se ju shkoi në mëngjes me Troyeshchyna, se Moska nuk ka asgjë të papritur.

Machine kënaqur gazit të përgjegjshëm dhe shfaqje të gëzuar e shkarkimit procesit / plotësimin. Moving levë përsëri në regjimin ekologjik dhe butësisht prekur pedals, ju mund të luftojë për mjedisin dhe për të shpëtuar pemët virtuale. Ata thonë se ka edhe një pronarët e rrjetit social, në të cilën ata konkurrojnë në mungesë në ngarje më ekonomike. Ende është e mundur për të instaluar në app tuaj smartphone për qasje të largët në makinë dhe të parë statusin e saj. Ju mund të filloni me ngrohje ose rehati me ajër të kondicionuar e shtëpisë tuaj, ndërsa makina është ende në këmbë në krye dhe kështu të ruajtur energjinë e baterisë të çmuar. Ne jemi gjithashtu në kohën e testit ishte që të luajë një shërim për të rritur rezervat e energjisë, por nuk ndalet në mes të shqetësimeve të Moskës (jo shumë kohë ishte një test), por vetëm për argëtim. Mënyra e kontrollit shërim frenave përpjekje individuale në fletë Nissan nuk është, dhe makinë në përgjithësi i ngadaltë ngadalëson motorin, derisa ta prekni pedale. Pastaj të frenave dhe motor është shtuar, por coasting disqet elektrike, si dhe një makinë të rregullt me ​​një motor me djegie të brendshme.

Ndërkohë, crept të ndaluar gropë dhe rimbushje e automjeteve elektrike në parkingun e qendrës tregtare. Ngarkuesit bare kanë fshehur në një qoshe që s'bie në sy, ku ata kanë një shans minimal për të qenë të tunduar për makinat konvencionale. Lidheni makinë, mbyllur kabllo akuzuar se nuk është zvarritur dhe shkoi për të furnizohem kafe dhe çaj, si moti ka vazhduar të tallen projeksionet pilotët.

Kur është koha për të ndryshuar Shoferët dhe të shkojnë në Universitetin Shtetëror të Moskës, ajo u gjet se ardhja në parkingun ishte gabimi ynë më i madh. Saktësisht 45 minuta doli për të përzënë 200 metra në një rrugicë dhe për të marrë një ana e majtë mbi rrugën e entuziastësh. Praktikisht vdekur tub në një drejtim, mbyllje udhëkryq semafori dhe shoferët faza 10-15 sekonda - kombinim i shkëlqyer. Por kjo ishte e mundur pa ndonjë problem që do të vijnë në dhe nga makina për të bërë një çift të shtëna në trafikun e qytetit. Së fundi duke shpërthyer jashtë trafikut ne nxituan përgjatë rrugës, por ajo përfundoi në sheshin shumë Taganka. Gati llogaritjes dimensionet koleg priter Hyundai Solaris, dhe pothuajse në të njëjtin moment nga retë në fund dielli doli, me sa duket për të vetëm të qesh me ne. Deri tani, Nissan Leaf, takimi ynë ishte, edhe pse e shkurtër, por interesante.

Lexo më shumë:   Test Drive Kia Rio: Çmimi gaz prej 357.1 mijë UAH..

Nuk është çudi, ky automjet qytet i bukur elektrike fituar popullaritet. Në Norvegji, e cila seriozisht mori elektrifikimin e transportit personal, madje edhe duke mbajtur pëllëmbën e të gjitha makinave të shitura (humbjes së saj vetëm për një muaj në shtator, tregu u shfaq në Tesla Model S). Në qoftë se unë të kërkuar për të blerë makinën elektrike, fletë Nissan - një zgjedhje e shkëlqyer. rezervë të energjisë është e mjaftueshme, në mënyrë që edhe në dimër u shqetësoni, nuk do të jetë e mjaftueshme për t'u kthyer në shtëpi, e jashtme mjaft të njohur (në Moskë më shumë se një herë ose dy herë në trafikun ra dritaret e makinave fqinje dhe të dëgjuar pyetje në lidhje me çmimin, kilometrazhin, fillimit të shitjes në Rusi), dhe të brendshme - i kënaqshëm dhe i gjerë, madje edhe në ndenjësen e pasme unë ishte relativisht e rehatshme për të lëvizur nëpër qytet. Dhe trungu, në kontrast me të njëjtin Mitsubishi i-MiEV është me të vërtetë atje.

Por në qoftë se infrastruktura Moskës është në fillimet e saj, ne kemi nuk është në parim. Në prani të një shtëpie private ose garazh brenda duke ecur në distancë për çështjen e akuzuar është zgjidhur pa probleme, por banorët e ndërtesave të banimit, me përjashtim të lëvizur dritaren e çështjes nuk mund të zgjidhen në asnjë mënyrë. Kompania DTEK se dy vjet më parë bleu një tre automjete elektrike për përdorimin e tyre në këtë moment, së bashku me specialistët e "Nico", është duke studiuar përvojën e funksionimit të makinave në kompaninë tuaj për të marrë një vendim në lidhje me planet për të ardhmen. Në çdo rast, në qoftë se disa hapa pozitivë për të zhvilluar infrastrukturën dhe do të merret, kjo nuk është një çështje e viteve dhe jo dy.

Deri më tani, vetëm uroj suksese Nissan në shitjen elektrike Nissan fletë dhe besoj se teknologjia është prodhimi i baterive do të bëjë një hap përpara që do të zvogëlojë koston e blerjes së një makinë të tillë të krahasueshme me një konvencionale benzinë-Hatch. Në ndërkohë, edhe perspektiva e "mbushëse" një tank të plotë prej më pak se një dollar nuk mund të justifikojë blerjen e qytetit elektrike për 33 mijë e më të dollarë (rreth 270 mijë hryvnia). E ardhmja është diku afër, por jo në ne.

fakte interesante

  • Prodhuesi siguron se kapaciteti i baterisë në pesë vjet do të bjerë jo më shumë se 20 {789b1360bd815957917263fcaf52e9eea522cff945b4eec567045f9ed50f753c}
  • Bateria e Nissan Leaf përdoret jo të rrumbullakët dhe elemente të sheshtë, kapaciteti i të cilave në një njësi të bazuar në vëllimin dy herë.
  • Me shpejtësi deri në 30 km / h makina gjeneron artificial "karrocë" tingull të paralajmëruar këmbësorëve vetveten (mund të jetë me aftësi të kufizuara).
  • Për Leaf Nissan kishte për të zhvilluar motorë të reja të përzënë wipers, si zakonisht ishin shumë me zë të lartë në sfondin e heshtjes së përgjithshme e elektrike.
  • Tani për tani në konferencën e Shteteve të Bashkuara zhvillohet avancuar Energy Solutions, i cili sjell së bashku përfaqësues të industrisë së automobilave. Siç është raportuar nga pjesëmarrësit, përparimet interesante në prodhimin e baterive atje. Por, nga laboratori në transportues të paktën pesë vjet. Pra, presim që progresi do të ndodhë nuk është e nevojshme në vitet e ardhshme.

Të gjitha fotot me testin-makinë Nissan Leaf në Moskë

Photo Autoua.net dhe Nissan-së

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *