Shtypni "Enter" për të kaloni tek përmbajtja

makinë polish Saloon. Pa yndyrë dhe shkëlqim

0

Unë kam bërë tashmë pastrim kimik e kalit hekuri, por siç kam shkruar në këtë artikull, unë gjithashtu blerë një "kadife plastike polonisht." Kjo është ajo që ai e quajti produktet e kompanisë, përkatësisht LAVR. Para meje ka pasur një problem - për të rinovuar pjesët e brendshme plastike - trim dera, funde anësore dhe para dhe panelin e pasme nën xhami dhe ndoshta një grimë për të hequr gërvishtjet, kështu që ata nuk janë aq të dukshme. Tani vetëm një shumë e mjeteve të ndryshme, por shumë prej tyre të largohen ose njollat yndyrat ose njollat. Ne nuk kemi nevojë një ...

për sallon

Shumë kompozime rastësisht polake Sallon bazuar në glicerinë, dhe mund edhe të blihen në farmaci dhe të vënë në një leckë dhe shpifjeve në plastike. Por ai është shumë ngjitës, kështu që disa kohë çdo gjë vetëm do të shkëlqejë dhe të djegur, por shumë shpejt të gjitha të mbuluara me pluhur. Unë kam kaluar këtë në Vaz e tij të vjetër, nga rruga, mbi këtë bazë bëri një shumë të sponges për pastrimin e këpucë, dhe zakonisht këpucët janë me pluhur pas disa minutash në rrugë.Pa yndyrë dhe shkëlqim

Në fakt unë nuk dua më që të ketë kabina plastike shkëlqenin si një mace, "një vend." Gjithashtu se ishte i yndyrshëm në të prekur, dhe e la në duart e një sulmi. Unë e nevojshme vetëm për të rivendosur plastike në nivelin e tij origjinale, të mirë, ose në një të afërt maksimale ndaj tij.

pa yndyrë

Pas shumë ditësh të dëborës, papastërtitë, pluhuri dhe ngrohjes, pak mbushje venitur, u gri dhe humbi tërheqëse ngjyra e saj të thellë të zezë.

Unë ende dua të përmend unë të kërkuar për të marrë një formulë që do të luftojë me gërvishtjet, fshehjen ose largimin e tyre. Sigurisht kjo nuk është një plastike reduktimin, por tani ka polishes që kanë aq pak efekt. Kjo është, ajo rezulton të gjitha përnjëherë.


Pse ajo mori LAVR

Dyqan shitës këshilloi mua për të lira dhe më e rëndësishmja (sipas fjalëve të tij - kontrolluar) do të thotë kompanitë LAVR. Kjo është "polishes kadife Plastike". Kostoja totale e 140 rubla për një tub prej 120 gram.

Lexo më shumë:   i Opel Mokka

Çfarë premtimet prodhues:

  • Duke pasur parasysh të Mat fisnik
  • Mbush në gërvishtjet, gunga, mikro-të çara - maskimin i tyre duke
  • Ajo nuk lë film me yndyrë dhe të ngjitet e divorceve
  • Ajo mbron plastike nga plakja dhe venitje
  • Ajo ka një efekt të neveritshëm, që është, shtyn pluhurin dhe i poshtër

udhëzim

Në përgjithësi, për këtë lloj të parave - një formulë të tillë! Sigurisht, nuk është një tub i madh, 310 ml - 220 rubla. Por jo besimin për të marrë atë, kjo është e mjaftueshme për syrin, për këtë më vonë


Salon Handle

Aktualisht nuk ka asgjë të vështirë. Nëse ju lexoni udhëzimet, rezulton se për një fillim - Pastrues - jap thatë - trajtojnë.

Në fakt kam përdorur për të pastruar mjet që pastron vende (ju mund të shikoni lidhjet në krye). Ai thotë se ajo mund të pastrohen në mënyrë efektive dhe pjesët plastike.

Kam marrë dy lecka - një për larje dhe një për lustrim.

Hapi i parë . Sigurisht im, unë rubbed plastike rreth një muaj më parë, por në disa vende, sidomos në prag përsëri, një bandë e fëlliqur.

zhele dhe ujit

Paneli e mesme është gjithashtu plot me pluhur, ku qëndrojnë mbajtësit. Pastruar.

Një shumë e pluhur dhe i poshtër

Është e rëndësishme për të thatë brendshëm, duhet të aplikohet në një sipërfaqe të thatë.

Hapi Dy . Merrni një leckë të butë (ashtu siç është shkruar në udhëzimet, nga rruga në mënyrë që të mos largohen njollat dhe flokët), të vënë në përbërjen dhe të fillojnë fërkim panelin.

zhele dhe formula ynë

derë

Mungon një puffs pak në një sipërfaqe të madhe.


TOTAL + VIDEO

Mirë për të përmbledhur. Për ju, unë kam mbledhur fotot që kanë qenë më parë, dhe si u bë më vonë. Well udhëtuar:

  • Në panelin e derës, la një plagë të vogël mund të shihet dhe të mbushur polish, sikur ngriti. Sigurisht, lezione të thella janë zhdukur.

ajo ishte

ai u bë

  • Një efekt të fortë ishte në pragun e derës, ka kruarje "smeared" më shumë në mënyrë të konsiderueshme

pragje të tilla

pragje të përpunuara

  • Freshened dhe paneli kryesor, por këtu efekti është më pak e dukshme
Lexo më shumë:   Cilat janë më të mirë bateri frenave gize ose alumini. lexoni të gjitha

paperpunuar

i përpunuar

  • Pjesa e mesme gjithashtu mori shpëtoj gri dhe për të marrë disa freski

para trajtimit

fondet

Më e rëndësishmja, nuk ka asnjë pjesë dhe film me yndyrë ndritshëm, çdo gjë është në nivelin e rinovimit të brendshëm.

Në përgjithësi, efekti është atje, dhe për 120 rubla, ajo është më shumë se e qartë, unë e këshilloj të gjithë për këtë formulë.

Tani shikoni një video të vogël.

Kjo përfundon, duke menduar artikulli ime ishte e dobishme për ju. Sinqerisht AVTOBLOGGER.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *