Naciśnij „Enter”, aby przejść do treści

Test Drive KIA Optima - Optimus Prime nowoczesny KIA

0

modele testowe z bliźniaków Hyundai Kia Automotive Group jest zawsze ciekawe. Technicznie identyczne samochody są bardzo różne w odbiorze ze względu na konstrukcję i konfiguracji. Dlatego, pomijając resztki zeszłorocznych wrażenia z testu Sonata z wielkim zainteresowaniem zapoznał się z sedan Kia Optima.

KIA Optima 2011 - przedni napęd sedan klasy D został zbudowany na tej samej platformie Hyundaia Sonata. identyczne technicznie samochody, wybitny projekt, integracja, a niektóre ustawienia zawieszenia i układu kierowniczego.

Zestaw silnika jest tak samo - dwie jednostki objętości benzyna atmosferyczne 2,0 do 2,4 litrów. Pierwszy rozwija 165 KM i 198 Nm momentu obrotowego, drugi wyprowadza góra już zmusza 180 i 231 Nm momentu obrotowego, a przy niższych prędkościach. Oba silniki mogą ukończyć mechaników sześć prędkości lub automatycznych i z sześcioma biegami. Sortowania, jak zwykle, z MPL, trwale umieszczone i przywiązany do specyficznej kombinacji silnika / skrzyni biegów. Zamówić samochód „w górę”, ale ze słabym silnikiem i „obsłużyć” nie będzie działać. A także odwrotnie.

Przetestowaliśmy KIA Optima 2.4 w luksusowych o wartości $ 33.759.

Kabina 3D-panorama KIA Optima *

* - w przypadku wyświetlania obrazu, przesuń kursor, naciskając lewy przycisk

Podobna sedan od Hyundaia przez ponad rok na rynku. Ale to nie przeszkadza KIA Optima, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców. Wręcz przeciwnie, jak Sonata nieco zaznajomić i podobne w konstrukcji Elantra i Accent obniżyły wartość swojego projektu w oczach nabywców. Chociaż Optima świeży, nowoczesny, i nie miał czasu, aby spojrzeć na ukraińskich ulicach namozolil. I w tym „barwy wojenne” i zrobiła pokaz korek. Nie mniej interesujące jest to, że i pod względem cena / urządzeń, które koreańskie samochody zawsze słynęły. Ale nie będzie rozprzestrzeniać ideę drzewa.

projekt

W koreańskim siostrzanej firmy KIA stara się ujednolicić wygląd swoich pojazdów. Ale co, jeśli ona ma go lepiej lub „płynne linie» Hyundai gorzej dla tego podejścia, ale samochody KIA gdy istnieją wspólne cechy i rozwiązania nadal różnią się w większym stopniu. Każdy ma swoją własną rozpoznawalną twarz, i nie trzeba uważnie patrzeć, aby zobaczyć co to za maszyna.

Optima był bardzo nawet nic. To sprawia dobre wrażenie na pierwszy rzut oka, a nawet jeśli, to nie widzi, nie powoduje negatywnych emocji. Jeśli spojrzeć na wady w powierzchowności można narzekać tylko zbyt nadwagą ze względu na szeroki słupek C rufie. Jest to szczególnie widoczne, gdy patrząc na samochód w profilu, lub „trzy czwarte” z przodu. Ale ten sam róg z tyłu już - i wszystko wydawało się normalne. Drugą wadą - dolny przedni zderzak i spojrzeć siedzieć na krawężnik podczas parkowania. Oraz lakier na nim jest bardzo delikatny, testowane empirycznie.

Umiarkowanie agresywny wygląd, samochód ma cechy sportowej limuzyny. Elan sylwetka podkreślić małe szczegóły, takie jak „skrzela” na przednich błotnikach, więc podwójny układ wydechowy. " Roztocza wprowadzone i 18 „felgi aluminiowe w ulubione przez styl dwukolorowej. Trzeba przyznać, że wybór dysków domyślić, że wyglądają dobrze na komputerze, szczególnie w dynamice. Ostateczny projekt akord - czarny dach, który ukrywa drzwi i świetlik dla tylnych pasażerów. Biały samochód wygląda naprawdę ładnie. Szkoda tylko, że firma Falcon-Auto, który dał nam samochód do testu, ale podekscytowany trochę z reklamą wklejania. To sprawia, że ​​trudno jest w pełni ocenić wygląd zupełnie nowy sedan.

Czytaj więcej:   test drive Toyota Corolla 2014 - nie ma pośpiechu

Wnętrze jest również naprzeciwko Cardinal Sonata. Niektórzy nazywają to staroświeckie, ktoś wręcz przeciwnie, organizacja kreską wokół kierowcy spodoba. Większość pracowników, spróbuj tej maszyny, tylko z drugiej grupy. Tak, a ja rodzaj stylu roboczym wrażeniem silniejsza niż nowoczesnym wnętrzu Hyundaia. Konserwatyzm, a może starzeje?

Optima sedan na początku nie można oprzeć się wrażeniu pewnego dysonansu. Cały czas chcę narzekać na plastikowej sterowania radiowego framing i klimatu, aby upewnić się, że skórzane wstawki na desce rozdzielczej - wystarczy włożyć i bardzo przód kabiny w miękki, ale wciąż plastik. Dopiero wtedy zdajesz sobie sprawę, że trzeba się zatrzymać i spojrzeć na cenę. To nie jest segmencie premium i nie nawet blisko. Uczucie wnętrza w pierwszym składzie jest - wyciągnąć do premii, ale nie osiągnął. Ale jest odwrotnie - skoczył nawet wyższy niż wymagany klasy samochodu.

Skóra jest mało - to jest na kole kierownicy (i całości, a nie jak w „Sonacie”). Fotele, podłokietniki sznurek PPC - wszystko w skórze. Można spierać się o jakości skóry, ale ponownie, należy pamiętać, że premia nie jest przed nami. Dlatego domagają więcej - MAUVAIS tonę. A jeśli spojrzeć na listę opcji, bardzo niecharakterystyczne klasy, to na pewno. Jeśli wentylacja Fotel można nadal znaleźć w Fordzie Mondeo, podgrzewana kierownica sprawia, że ​​kierowca testowy wpaść przyjemnego odrętwienia. Inne urządzenia lub w żaden sposób gorsze od konkurentów, a kolega-chłopka w dużej mierze gra w jednej z bram. Dwuzakresowa klimat, powiedział siedzenie kierowcy wentylacyjnego, zaawansowana radiowa ... Ci, którzy wybierają samochód, począwszy od „co w niej jest” double-myśleć nie będzie.

Ergonomia również pytania. Wydawałoby się z komfortu siedzenia kierowcy szybko odkrył, że nad głową absolutnie żadnego miejsca rezerwy. Dobry guz - dostanie górnej części sufitu. Usiąść poniżej nie będzie działać - korekta ustawiona całkowicie. Wszystko to wina właz w suficie, który w tym przypadku wolałbym wymienić okna panoramiczne. Ale nie możesz - to jest wpisane w polu. Jednak wzrost. I - tylko 187 cm wyższy kierowca będzie musiał zająć stanowisko „leżącej”, z których pierwszą rzeczą odsądzono na szkolenia wszystkich kursów kontravariynoy. Na szczęście margines na lot kierownicy wystarczające. Ale niuans jest wciąż złe.

Pasażer, odpowiednio, te same problemy z przestrzeni nad głową, ale był czymś nikt nie może zapobiec upadkowi jak lubi. Z miejsca na nogi i wszystko jest w porządku. Ustawienia pamięci nie jest już przewidziane dla pasażera, ale nie jest to niezbędne.

Czytaj więcej:   Test-jazdy Infiniti Q50S: Miłość na drucie

W górnym rzędzie można opisać jednym słowem - miejsca! Dużo miejsca na nogi i szerokości, a nad jego głową, jakby lepiej niż kierowca. Siedzenia są wyprofilowane dla dwóch pasażerów, ale trzy są w stanie spędzić czas z względnego komfortu. Zwłaszcza, że ​​podłoga jest prawie płaska, bez tunelu w centrum. Jeśli trzeci lub dodatkowy urlop tyłu, można odchylić szeroki podłokietnik i cieszyć się jazdą na dowolny okres.

Pierwszego łącza nieprzyjemne niespodzianki pętle, które nie są ukryte wewnątrz płaszcza (jak również w „Sonaty”), a następnie odwrotnie, podoba przestrzeni i pełnowymiarowego koła zapasowego z formowanego dysku. Uchwyty z którym gniazdo są ukształtowane jako pochodzące z pnia. Ale wiosną tyłu nie trzeba ciągnąć za uchwyt, a następnie udać się do drzwi i pochylenia siedziska ręcznie. Żartować? Diabeł, jak wiadomo, tkwi w szczegółach.

napęd

Ale tu salon badane i to jest czas, aby uruchomić samochód. Górny sprzęt jest wyposażony w system dostępu bezkluczykowego, nie trzeba dostać kij z kieszeni. Ale również powołać się na fakt, że samochód nie jest daleko nie odejdzie nie jest konieczne. Podczas fotografowania, zapomniałem dać koledze klucz fob i nakręcony materiał zostawiliśmy prawie kilometr. Przez cały ten czas maszyna zapiszczał alarm i żądać zwrotu kluczyk z powrotem, ale nie glohla.

Naciskając przycisk „Start”, maszyna ożywa na naszych oczach. Na początku silnik strzałka wbrew prowadzą do odcięcia i odwrotnie, siedzenie staje się w zapamiętanej pozycji, a ekran jest między tarczami wyjść coś takiego jak „słuchać i słuchać.” Ładne, cholera, i znowu, nie oczekują od samochodu tej klasy, ona będzie grzecznie zdjąć siedzenie do pozycji końcowej dla łatwego prawa wstępu i odpływu. Displeychike jak na desce rozdzielczej nie przestaje zaskakiwać całą jazdę próbną. I to nie tylko piękne i pouczające animacji, ale także, na przykład, ostrzegając, że koła są włączone do boku, które pojawiają się po uruchomieniu silnika.

Dobrze, chodźmy. W górnej urządzenia, a także zapewnia silnik i przekładnia najwyższej półki, czyli 2,4 litra i sześciobiegową automatyczne. Ogólnie rzecz biorąc, na maszynie to kombinacja silnika i skrzyni biegów jest prawie idealny. Oczywiście, na mechanice samochodu byłoby szybciej, ale D-klasa i mechanika - połączenie oczywiście większość europejskiego właściciela uniwersalny niż ukraiński - sedan. automatyczna skrzynia biegów nie jest idealny, że czasami myśli o tym, co przekazać podwinąć pod pedału gazu, a czasem - po prostu nie włącza się raz lub prawie od przeniesienia, że ​​byłoby pożądane. Ale ogólne wrażenie jest pozytywne. Pożądane byłoby, oczywiście, opuściły tryb sportowy zawsze jeździć na półce moment, żaden bieg nie zmienia się za ręce. Ale, co nie znaczy, że nie jest. Maksymalny, który jest dostępny aktywnych kierowców - ręczne zachowanie biegów.

Czytaj więcej:   Ludzie jazdę próbną Mitsubishi ASX - zapoznał c «liftovannym Lancer”

Zużycie paliwa, takie jak silnik do normalnej. Cicha jazda w mieście, bez specjalnych wtyczek pozwala zapakować na 12 l / 100 km. Jeśli „wzmocnienie” lub przeciągnij do iz pracy w godzinach poza szczytem, ​​stawka wzrośnie za litr, lub nawet dwa. Zużycie różnych prędkości na torze przedstawiono w tabeli - jest to niemal cieplarniane warunki na tempomatem. Ale jazda w trybie track-sat-wyprzedzającego z ograniczeniem prędkości - i że 10,5-11 l / 100 km.

Prędkość, km / h Zużycie paliwa, l / 100 km
90 7.4
110 7.7
130 8.8

 

Rulitsya KIA Optima jest gorsza niż podróżowanie. Koło pusty na zero na torze próbuje nalitsya wysiłku, ale okazuje się, że nie jest bardzo fajne. Gdy prędkościomierza przekracza 130 km / h nawet przy doskonałej asfalcie istnieje poczucie straty ze względu na kołach. Samochód wydawał się unosić nad drogą. To, oczywiście, wygodne. Ale cierpi zarządzania, a tym samym bezpieczeństwo. Szybkie zakręty wymagają opieki ze strony kierowcy, za niewystarczające informacje zwrotne na kierownicy nie wystarczy, a czasem trzeba taxi indziej, lub odwrotnie, w celu rozpuszczenia koło. Lub po prostu jeździć bardziej zrelaksowany i nieco patetyczny, zgodnie z oczekiwaniami D-klasie, która zdaje się być tylko sport sedan.

Z komfortu sytuacji, wręcz przeciwnie, niemal doskonałe. Prawie, bo stawy i nieoczekiwane drobne nieprawidłowości asfalt czuł lepiej niż chciałbym. Chociaż na ogół zawiesina jest bardzo energochłonny. Wynika to z możliwych ciężkich kół 18”z niskim profilem.

W ogóle, samochód z naszej wiosennej drogi radzi sobie dobrze. Izolacja hałasu jest również godne tylko jednej części bieżnika nie wydaje się, że znalazł wspólny język z asfaltem, a zimą „rozmowy” autobus zbyt głośno. Ale wtedy hałas zniknął i już nie powtórzyć.

odkrycia

Maszyna jest dobry. Ze względu na bogaty jako klasy i ukończenia kursów, najbardziej wybaczy jej niuanse obsługi. A właściciele idą D-klasę głównie nie na torze, a miasta i autostrady. Iw ciągu prędkości KIA Optima jest przewidywalny i nie stwarza żadnych przykrych niespodzianek. Ale wygodne zawieszenie, przestronny salon i przyjemne „bułki” - to jest to, co stanie się z kierowcą na co dzień w swoim ruchu wokół miasta.

koszt

DO okresowość km Koszt MOT, UAH
15000 975
30000 1539
45000 1341
60000 1593
75000 975
90 000 3901
105000 975
120000 1791
135000 1161
150000 1593

koszt ubezpieczenia

Pod warunkiem, że pojazd będzie eksploatowany w Kijowie, doświadczenie kierowcy od pięciu lat, w wieku 26-55 lat, a koncesja na porwanie 5 {160fb6be7d793a9f21b2bba4530c926d2e0700ac380dec667fc193d55bc2d6d6}, za szkody - 0,5 {160fb6be7d793a9f21b2bba4530c926d2e0700ac380dec667fc193d55bc2d6d6}, stawka ubezpieczenia dla KIA Optima 4.07 { 160fb6be7d793a9f21b2bba4530c926d2e0700ac380dec667fc193d55bc2d6d6}.

Koszt CASCO: 11 026 USD

Wszystkie zdjęcia KIA Optima

Dzięki wynikach jazdę próbną

Specjalne podziękowania dla Falcon Auto dla dostarczonego testu KIA Optima, miasto oczu do stworzenia kabiny panoramy 3D i PZU Ukraina do obliczenia kosztów ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *